Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 30°C 29°C 18°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza na 16 dni: jeszcze będzie gorąco

  14-08-2016 13:14 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Gorąc powróci na kilka dni

  Fot.: Shutterstock, TVN Meteo; film: TVN Meteo

  Z najnowszych obliczeń amerykańskiej agencji NOAA wynika, że ten sierpień będzie w Polsce chłodniejszy od przeciętnego. To co widzą meteorologiczne superkomputery, my czujemy też na własnej skórze.

  Od dobrych kilku dni do Polski często wpada z wizytą nieproszony gość - zimne powietrze z północy. Taka sytuacja - niestety dla tych co na wakacjach i urlopach - będzie się utrzymywać w najbliższych dniach. Chłodniejszą niż by się chciało pogodę "organizują" nam wyż z zachodu wraz z niżem ze wschodu Europy. To właśnie między tymi ośrodkami ciśnienia płynie do nas chłodne powietrze. W tym samym czasie do Europy Zachodniej dociera fala upałów z Afryki (patrz mapa).

  ​Nam do gorącej pogody jest bardzo daleko. W najbliższych dniach na północny Polski będzie wręcz chłodno, bo tylko 16, 18 stopni. Trochę cieplej ma być na południu kraju - tam można spodziewać się 22, 23 stopni. Później, czyli w czasie weekendu, na krótko zrobi się gorąco - wtedy temperatura może się zbliżać do 30 stopni. Po tym ociepleniu, niestety szybko przyjdzie ochłodzenie i temperatura spadnie do około 20 stopni. Na takim poziomie utrzyma się przez następne dni czyli już do końca sierpnia.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę

 • Nasze lato
  Nasze lato w tym roku do d...! Całe szczęście , że byłem w tym roku w Albanii. Tam po 35 stopni C, słonecznie, woda w Adriatyku cieplutka, nie to co Bałtyk, brrrr
  ~piotr77sat /2016-08-14 13:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...