Informacje
 • IMGW ostrzega przed śmiertelnie groźnym oblodzeniem

  12-01-2016 21:17 Sprawdź aktualne alerty

  Aktualne ostrzeżenia IMGW

  TVN Meteo

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzonymi drogami i chodnikami. Przy temperaturze spadającej poniżej 0 st. C i padającym deszczu ze śniegiem podróżowanie po niektórych drogach zrobi się śmiertelnie niebezpieczne. Ostrzeżenia obowiązują w ośmiu województwach.

  IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla woj. mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego, pomorskiego i śląskiego.

  W woj. mazowieckim IMGW prognozuje spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od -4 st. C do -2 st. C, przy gruncie od -5 st. C do -3 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje między godz. 18 a 9 rano 13 stycznia.

  Na południu woj. podlaskiego synoptycy IMGW przewidują spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna ma wynieść od -4 st. C do -2 st. C, przy gruncie od -5 st. C do -3 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje między godz. 18 a a 9 rano 13 stycznia.

  Natomiast w centrum tego samego województwa IMGW przewiduje spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -4 st. C do -2 st. C, przy gruncie od -5 st. C do -3 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje między godz. 18 a a 9 rano 13 stycznia.

  W woj. lubelskim synoptycy Instytutu prognozują spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -1 st. C do 1 st. C, przy gruncie od -2 st. C do 0 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje między godz. 18 a 9 rano 13 stycznia.

  W woj. świętokrzyskim IMGW przewiduje, głównie w powiatach północnych, spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -1 st. C do 1 st. C, przy gruncie od -2 st. C do 0 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje między godz. 20 a 9 rano 13 stycznia.

  W woj. łódzkim ostrzeżenie obowiązuje od wtorku od wtorku od godz. 16 do środy 13 stycznia do godz. 9. Tam prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna zawaha się od -2 st. C na północy do 1 st. C na południu, przy gruncie od -2 st. C do 0 st. C.

  Do środy do godz. 9 obowiązuje ostrzeżenie dla subregionu konińskiego w woj. wielkopolskim. Ma tam wystąpić spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 st. C do -1 st. C, przy gruncie do -2 st. C.

  W woj. pomorskim synoptycy IMGW prognozują spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna ma wynieść od -4 st. C do -1 st. C, jedynie nad samym morzem około 0 st. C. Temperatura przy gruncie wyniesie około -3 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21 do 13 stycznia do godz. 9.

  W woj. śląskim w subregionie jurajski IMGW przewiduje spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -1 st. C do 1 st. C, przy gruncie od -2 st. C do 0 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje między godz. 19 a 9 rano 13 stycznia.

  Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

 • wiecej dramatu w pogodzie :D
  LOL :D no smiertelnosc smiertelnosci nastapi :D
  ~orzechowymozg /2016-01-12 22:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...