Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 25°C 13°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokry wschód, pogodny zachód

  28-03-2015 06:35 Na termometrach do 11 st. C

  Słońce na zachodzie, chmury i deszcz na wschodzie

  littlevisuals.com

  Pogoda podzieli dziś Polskę. Na wschodzie będzie deszczowo, na zachodzie aura dopisze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C.

  Sobota będzie mokra na wschodzie kraju. Synoptycy prognozują, że spadnie tam do 5 l/mkw. deszczu.  Na przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy zachodniej Polski. Tam zza chmur powinno wyjrzeć słońce.

  Ponieważ napływa do nas chłodne powietrze na rewelacyjną temperaturę nie można liczyć. Termometry w Suwałkach pokażą 7 st. C. W Warszawie i w Krakowie ma być dwa stopnie cieplej. W miastach na zachodzie termometry pokażą 10-11 st. C.

   

  Warunki biometeo

  W sobotę warunki biometeo niekorzystnie wpłyną na samopoczucie mieszkańców naszego kraju. Meteopaci mogą narzekać na bóle głowy, senność i zmęczenie. Jedynie na północnym zachodzie kraju: na Pomorzu, na Kujawach, na Nizinie Szczecińskiej i na Ziemi Lubuskiej warunki mają być neutralne.

  Najniższa wilgotność powietrza jest prognozowana dla północnego zachodu. Tam osiągnie wartość poniżej 60 proc. Najwyższa będzie na wschodzie i na południowym wschodzie Polski. Tam będzie oscylować powyżej 80 proc.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Pochmurno, okresami słaby deszcz. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 1002 hPa, rośnie.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Na ogół pogodnie. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr północno-zachodni i północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1017 hPa, rośnie.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Pochmurno z przejaśnieniami, możliwy słaby deszcz. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1007 hPa, rośnie.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Pochmurno z przejaśnieniami, możliwy słaby deszcz. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1003 hPa, rośnie.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami deszcz. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 988 hPa, rośnie.

 • W końcu mamy jeszcze okres zimowy mimo kalendarzowej wiosny.
  Parę w miarę wiosennych dni w marcu niestety się skończyło i powróciliśmy do okresu zimowego ,który jak wszystko wskazuje potrwa w tym roku do co najmniej 10 kwietnia. Dopiero wtedy widać szansę na przyjście cieplejszych już przedwiosennych dni.
  ~Rado /2015-03-28 12:43
 • Poznań
  11:00 Pochmurno z przejaśnieniami, chłodno, 8 stopni
  ~ala /2015-03-28 11:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...