Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • To nie będzie łatwy tydzień. Spodziewamy się burz z wiatrem do 90 km/h

  06-09-2014 17:46 Utrudnienia pogodowe w najbliższych siedmiu dniach

  Silne wiatry będą doskwierać Polakom

  Shutterstock

  W najbliższych dniach mieszkańcy naszego kraju muszą się liczyć z burzami, którym towarzyszyć będą silnie porywy wiatru. Do niedzieli 14 września wiele regionów kraju znajdzie się chociaż na jeden dzień pod chmurami deszczowymi.

  W niedzielę mieszkańcy Polski zachodniej i południowej muszą się liczyć z utrudnieniami pogodowymi. Na tym obszarze prognozuje się burze z opadami do 20 l/mkw. oraz z silnymi porywami wiatru, dochodzącymi do 90 km/h. W tym rejonie możliwy jest również przelotny deszcz.

  Wiatr do 90 km/h

  W poniedziałek od zachodu nad wiele regionów Polski nadciągną chmury niosące przelotne opady deszczu i burze, podczas których deszczu może spaść do 20 l/mkw. Największym utrudnieniem okaże się porywisty wiatr, dochodzący do 90 km/k.

  We wtorek i środę wiatr osiągnie do 80 km/h

  We wtorek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu w prawie wszystkich regionach kraju. Mieszkańcy wschodnich województw Polski powinni się liczyć z burzami, którym towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr, w porywach osiągahjący do 80 km/h. W środę synoptycy prognozują przelotne opady deszczu do 10 l/mkw, oraz burze podczas których zawieje do 80 km/h.

  Burzowy wschód Polski

  Intensywnych opadów deszczu mogą spodziewać się mieszkańcy wschodnich i południowo-wschodnich części kraju. Na tym obszarze deszczu może spaść do 30 l/mkw. Na Podkarpaciu oraz na Pomorzu może zagrzmieć, podczas burz porywy wiatru osiągną do 80 km/h. W piątek prognozuje się opady dochodzące do 15 l/mkw. Na wschodzie Polski mogą pojawić się cumulonimbusy, które przyniosą lokalne burze.

  Deszczowa sobota na wschodzie i północy

  W sobotę utrudnień pogodowych mogą spodziewać się ci, którzy przebywają na północy i na wschodzie kraju. Na tym obszarze prognozowany jest deszcz dochodzący do 10 l/mkw.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...