Informacje
 • Tbilisi tonie. Górskie strumienie zalewają stolicę Gruzji

  13-05-2012 12:55 Meteorolodzy zapowiadają dalsze nawałnice
  Tbilisi tonie. Górskie strumienie zalewają stolicę Gruzji

  Służby ratunkowe brodzą w wodzie i błocie

  Reuters TV

  Woda zalała przede wszystkim okolice Tbilisi. Na ulicach miasta utknęły setki podtopionych samochodów. Zginęło pięć osób, w tym dwoje dzieci.

  Cztery z pięciu ofiar żywiołu to rodzina mieszkająca na południowym wschodzie Gruzji, w domu położonym nieopodal rzeki, która w feralną niedzielę wylała. Budynek, w którym przebywało dwoje dorosłych i dwoje dzieci, został dosłownie zmyty przez wodę.

  Żeby zapobiec kolejnym ofiarom, gruzińskie służby ratunkowe ewakuowały dziesiątki ludzi, których domy znajdowały się na podtopionych terenach.

  Setki pojazdów w wodzie

  Woda zatapia przede wszystkim Tbilisi oraz okolice. Padający intensywnie deszcz zasila strumienie, które wpływają do ciągnącej się przez stolicę Gruzji rzeki Kury (Mtkvari). Występująca z brzegów Kura podtapia sąsiadujące z nią ulice, przez co kompletnie blokuje się ruch - setki samochodów osobowych oraz autobusy grzęzną w wodzie i błocie.

  Silne opady wystąpiły także na wschodzie Gruzji, gdzie zniszczone zostały mosty, drogi, a dziesiątki tysięcy mieszkańców pozostały bez prądu. 10 tamtejszych miejscowości jest odciętych od świata.

  Będzie padać dalej

  Choć mówi się, że to najgorsza podróż w okolicy od lat 70-tych XX w., to gruzińskie władze czekają z dokładną wyceną strat, ponieważ meteorolodzy prognozują kolejną porcje deszczu nad południowym wschodem kraju.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...