Włosi skonfiskowali luksusowe wille rosyjskiego oligarchy

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Generał Polko: Rosjanom odebrano poczucie bezpieczeństwa
Generał Polko: Rosjanom odebrano poczucie bezpieczeństwaTVN24
wideo 2/6
TVN24Generał Polko: Rosjanom odebrano poczucie bezpieczeństwa

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała 11 willi na Sardynii, które należały do rosyjskiego magnata finansowego Wiaczesława Mosze Kantora - podały lokalne media na wyspie. Zajęcie nieruchomości ma związek z decyzją o zamrożeniu majątku oligarchów z Rosji.

68-letni Kantor, jeden z największych w Rosji producentów nawozów, ściśle związany z prezydentem Władimirem Putinem, został wpisany na unijną listę osób objętych sankcjami.

Luksusowe wille rosyjskiego oligarchy na Sardynii

Jego luksusowe wille znajdują się m.in na Szmaragdowym Wybrzeżu na Sardynii. Jedna z nich, jak podają media, graniczy z rezydencją Villa Certosa byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego w Porto Rotondo.

Funkcjonariusze Gwardii Finansowej przeprowadzili czynności związane z zamrożeniem posiadłości Kantora po kilku miesiącach od wejścia sankcji w życie, ponieważ - jak zaznaczyły lokalne media - sprawa ich własności okazała się skomplikowana. Niektóre z rezydencji należą do oligarchy, a inne do funduszy i osób z nim powiązanych.

Kantor to przemysłowiec, działacz żydowski, filantrop i naukowiec. "Forbes" oszacował wartość jego majątku na ponad 3 mld dolarów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości