Virgin wprowadziła roczny płatny urlop dla ojców

Ze świata

sxc.hu W 2012 roku sondaż przeprowadzony w Wielkiej Brytanii wykazał, że znakomita większość Brytyjczyków chciałaby, aby ich szefem był Richard Branson

Szef i założyciel grupy Virgin Richard Branson wprowadził w swych firmach 12-miesięczny urlop tacierzyński. Od wtorku zarówno młode mamy, jak i świeżo upieczeni ojcowie mają prawo do pełnopłatnego urlopu rodzicielskiego - podał amerykański tygodnik "Time".

W 2012 roku sondaż przeprowadzony w Wielkiej Brytanii wykazał, że znakomita większość Brytyjczyków chciałaby, aby ich szefem był Richard Branson.

Założona przez niego grupa Virgin, wyceniana na ponad 5 mld funtów, działa z powodzeniem w ośmiu różnych sektorach, od mediów i telekomunikacji, przez sektor spożywczy po linie lotnicze.

Gdzie i ile?

Co najmniej 79 krajów oferuje obecnie urlop dla młodych ojców, jednak w Tunezji należy im się tylko jeden w pełni płatny dzień wolny, podczas gdy w Islandii urlop tacierzyński może trwać 90 dni, przy 80-procentowym wynagrodzeniu - pisze "Time", powołując się na raport Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP). MOP przebadał sytuację młodych rodziców w 185 krajach, wśród których tylko dwa - USA i Papua Nowa Gwinea - nie mają przepisów nakazujących przyznawanie matkom płatnych urlopów macierzyńskich.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu