Nie ma podwyżki, ma być strajk. Szykują się duże utrudnienia dla pasażerów

Autor:
jr/dap
Źródło:
PAP

Pracownicy spółki Aena, operatora lotnisk w Hiszpanii, ogłosili w poniedziałek przeprowadzenie strajku w okresie bożonarodzeniowo-noworocznym. Protest prowadzony ma być przez co najmniej sześć dni. Głównym postulatem jest kilkuprocentowa podwyżka płac.

Reprezentujący załogę hiszpańskich lotnisk związek zawodowy CC OO sprecyzował, że do protestu ma dojść w dniach 22, 23, 30 i 31 grudnia, a także 6 i 8 stycznia.

Możliwa kontynuacja strajku

W poniedziałkowym komunikacie związek wezwał 10 tys. osób zatrudnionych na hiszpańskich lotniskach do udziału w strajku "służącego poprawie warunków pracy" załogi. Głównym postulatem pracowników spółki Aena jest kilkuprocentowa podwyżka płac. Władze związku zawodowego zarzuciły hiszpańskiemu ministerstwu transportu, że "opóźnia wypracowanie porozumienia podczas negocjacji, powodując poczucie niepewności wśród załóg oraz biorących udział w rokowaniach związków". Hiszpańska centrala związków zawodowych podała, że w sytuacji dalszego braku postępu w negocjacjach strajk będzie kontynuowany w pierwszych miesiącach 2023 r. i obejmie również okres Wielkiego Tygodnia.

Czytaj też: "Poważne zakłócenia" w Wielkiej Brytanii. Oświadczenie linii lotniczej

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości