Muzeum w Rzymie pokazuje, jak popełniane są przestępstwa

Ze świata

Wirtualne muzeum CzarnobylaTVN24 BiS
wideo 2/3

W Rzymie otwarto pierwsze w Europie muzeum prezentujące przestępstwa popełniane wobec środowiska naturalnego. Celem tej placówki, zainaugurowanej w piątek w stołecznym ogrodzie zoologicznym, jest uwrażliwienie opinii publicznej - mówią pomysłodawcy.

Na ekspozycji w Muzeum Środowiska i Przestępczości zgromadzono narzędzia stosowane przez kłusowników, przemytników i myśliwych polujących na zwierzęta pod ochroną.

Co znajdziemy w muzeum?

W formie multimedialnej przedstawione zostały skutki zanieczyszczenia środowiska naturalnego przez wielki przemysł i pożary lasów.

Wystawione zostały też skarby odebrane siłą naturze; od kości słoniowej po skonfiskowane futra i skóry zwierząt. Placówka, która ma charakter edukacyjny, została zrealizowana przez dowództwa Straży Leśnej i specjalnej komórki karabinierów, ścigającej przestępstwa wobec przyrody. - Pod względem liczby popełnianych przestępstw te wobec środowiska naturalnego znajdują się na trzecim miejscu po handlu narkotykami i bronią - powiedział podczas otwarcia muzeum prezes fundacji rzymskiego ZOO Federico Coccìa.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock