Wiceprezes rosyjskiego Aerofłotu zwolnił się z pracy i uciekł z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Reiter o sankcjach na Rosję
Reiter o sankcjach na RosjęTVN24
wideo 2/3
TVN24Reiter o sankcjach na Rosję

Zastępca dyrektora generalnego Aerofłotu do spraw strategii, serwisu i marketingu Andriej Panow zwolnił się z pracy i opuścił Federację Rosyjską - podała rosyjska agencja Interfax, powołując się na jego wpis na Facebooku. "Wyjechaliśmy z Rosji. Opuściłem Aerofłot. Dawne życie się skończyło" - napisał Panow.

Andriej Panow został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego Aeroflotu w 2018 roku. Wcześniej przez osiem lat pracował w międzynarodowej firmie konsultingowej Bain & Company. Zanim dołączył do Bain & Company był redaktorem działu finansowego gazety "Wiedomosti" i zastępcą redaktora naczelnego strony internetowej tego dziennika.

Aerofłot to największy rosyjski przewoźnik. Rząd Federacji Rosyjskiej jest właścicielem 51 proc. firmy.

Sankcje wobec Aerofłotu

Kilka dni temu prokremlowska agencja informacyjna Ria Nowosti podawała, że Aerofłot wstrzymał niemal wszystkie loty zagraniczne od 8 marca. Wyjątek stanowią loty na Białoruś.

Większość krajów Europy, a także m.in. Kanada i Stany Zjednoczone zamknęło swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. W odpowiedzi Moskwa zabroniła liniom lotniczym z tych państw wchodzenia w rosyjską przestrzeń powietrzną.

W piątek dostawca oprogramowania do rezerwacji podróży Sabre rozwiązał umowę dystrybucyjną z Aerofłotem. Firma podawała, że podjęła natychmiastowe kroki w celu usunięcia treści dotyczących rosyjskiego przewoźnika ze swojego Globalnego Systemu Dystrybucji (GDS), używanego przez biura podróży, serwisy internetowe i korporacje do rezerwacji lotów.

O zawieszaniu dystrybucji biletów rosyjskiego przewoźnika w swoich systemach informowała również hiszpańska firma Amadeus IT Group. Przekazała również, że wstrzymała nowe projekty handlowe w Rosji.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: v1rotate/Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości