"Koniec z bikini i kanapkami". Surowe zasady zwiedzania słynnych ruin

Ze świata

Ile kosztuje podróż do Wenecji?tvn24bis
wideo 2/6

Nowe surowe zasady zwiedzania wprowadzono na terenie starożytnych Pompejów na południu Włoch. Zgodnie z opracowanym regulaminem podczas zwiedzania zabytków nie wolno jeść, mieć na sobie tylko kostiumu kąpielowego ani robić zdjęć selfie.

"Koniec z bikini i kanapkami" - tak włoskie media podsumowują 22 nowe przepisy zwiedzania ruin miasta zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza. Od tej pory, jak zapowiedziano, nie będzie tolerowane jedzenie w pobliżu zabytków. Poza tym nie wolno dzieciom biegać po terenie parku archeologicznego. Nie można też puszczać psów bez smyczy.

Wprowadzony został zakaz chodzenia z parasolkami, które zazwyczaj trzymają przewodnicy wycieczek. Parasole można rozłożyć tylko wtedy, kiedy pada deszcz.

Zakaz bikini

Jest też kategoryczny zakaz chodzenia po starożytnych Pompejach w kostiumach kąpielowych, co dotąd zdarzało się w upalne dni. Zabroniono zwiedzania z urządzeniami z głośnikami, nadającymi dźwięk, który przeszkadza innym. Dyrekcja terenu archeologicznego zapowiedziała, że za łamanie tych przepisów surowo karani będą zarówno zwiedzający, jak i przewodnicy grup wycieczkowych.

Autor: mp//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu