TVN24 Biznes | Ze świata

Ważne zmiany dla podróżujących do USA. Nowe przepisy wkrótce wejdą w życie

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP

Pasażerowie linii lotniczych podróżujący do Stanów Zjednoczonych będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - przekazały amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Nowe przepisy mają obowiązywać od 26 stycznia.

Jak poinformował Reuters, nowe zasady dotyczą wszystkich pasażerów podróżujących do USA w wieku od 2 lat. Przed wejściem na pokład samolotu będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, przeprowadzonego w ciągu trzech dni kalendarzowych przed rozpoczęciem podróży.

Podróżni z zagranicy mogą też, w miejsce testu, przedstawić dokument potwierdzający wyzdrowienie z koronanawirusa.

"Nowe odmiany wirusa SARS-CoV-2 wciąż się pojawiają"

Magazyn "US News & World Report" przypomniał, że przepis wchodzi w życie w ślad za tym, jak administracja Trumpa w ubiegłym miesiącu wprowadziła wymóg testów od osób przybywających z Wielkiej Brytanii. Miało to na celu powstrzymanie przenoszenia wykrytego tam nowego, bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa. Jeszcze inny szczep pojawił się w Japonii.

"Nowe odmiany wirusa SARS-CoV-2 wciąż się pojawiają w krajach na całym świecie i istnieją dowody na zwiększoną zdolność transmisji niektórych z nich. (…) Z powodu nasilenia w Stanach Zjednoczonych pandemii, wymóg testowania pasażerów samolotów pomoże spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa w czasie, gdy szczepimy ludność amerykańską" - głosi oświadczenie CDC.

CDC zaleca podróżnym ponowne poddanie się testom od trzech do pięciu dni po przybyciu do USA i pozostanie w domach przez tydzień po zakończeniu podróży.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości