Urodziny księżniczki Charlotte. Wśród prezentów wyjątkowa grzechotka

TVN24 Biznes

tvn24Pierwsze urodziny księżniczki Charlotte

30 tys. funtów, czyli ponad 160 tys. złotych jest warta grzechotka, którą na pierwsze urodziny dostała księżniczka Charlotte. To jeden z wielu cennych prezentów.

Pudełko z zabawkami księżniczki Charlotty zapełniło się dziś drogimi upominkami. Mała dziewczynka z okazji pierwszych urodzin otrzymała prezenty między innymi od dwóch królów, czterech prezydentów i trzech premierów. Łącznie księżniczka otrzymała prezenty i listy z 64 państw świata, od Armenii po Zambię.

Co wśród prezentów?

Na liście prezentów znalazła się m.in. srebrna grzechotka o wartości 30 tys. funtów, którą księżniczka dostała od prezydenta Meksyku Enrique Pena Nieto i jego żony. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron sprezentował małej dziewczynce dużo tańszy, ale za to bardziej rozwijający wyobraźnię prezent, czyli baśnie Hansa Christiana Andersena. Natomiast premier Nowej Zelandii John Key postawił na misie, koce i wełniane trzewiki. Brytyjska prasa opisuje, że zdecydowanie najbardziej praktyczny prezent sprawiła małej księżniczce siostra księżnej Kate - Pippa Middleton, która obdarowała Charlottę biodegradowalnymi pieluchami wykonanymi z naturalnych składników. Koszt każdej z nich to 4 funty.

Córka Kate i Williama

Charlotte to drugie dziecko księcia Williama i księżnej Kate. Imiona księżniczki stanowią hołd dla dziadka księżniczki i ojca Williama - księcia Karola (Charlotte to jeden z angielskich odpowiedników imienia Karolina), obecnej królowej Elżbiety II oraz matki Williama i Harry'ego - Diany, która zginęła tragicznie w sierpniu 1997 roku. Ponadto matka księżnej Cambridge ma na imię Carole. Najmłodsza członkini rodziny królewskiej jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu, po dziadku Karolu, ojcu Williamie i bracie George'u. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi do przepisów o sukcesji, w kolejce do tronu nie prześcigną jej już inni krewni płci męskiej. Ponadto, jeśli zechce, będzie mogła poślubić katolika bez utraty miejsca w kolejce dziedziczenia, na co wcześniejsze reguły nie zezwalały.

Materiał "Faktów TVN" na temat wyboru imion księżniczki z zeszłego roku:

Autor: msz/gry / Źródło: Telegraph, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kensington Palace, The Natural Sapphire Company