Pasażer ma donosić na gapowicza. W nagrodę dostanie bon towarowy

Ze świata

Jedziesz na wakacje do Włoch? To warto wiedzieć, by uniknąć mandatutvn24bis.pl
wideo 2/2

Zarząd transportu miejskiego w Bolzano na północy Włoch poszukuje wśród pasażerów autobusów osób, które mają powiadamiać o przypadkach jazdy bez biletu i innych nieprawidłowościach, na przykład zachowaniu kierowców. Nagrodą będą bony towarowe.

Firma transportowa postanowiła zwerbować 50 stałych użytkowników komunikacji miejskiej, którzy mają pomóc przede wszystkim w walce ze zjawiskiem jazdy bez biletu. Ich zadaniem będzie przekazywanie informacji o obecności w autobusach osób, które nie płacą za przejazd. Przy okazji zarząd przedsiębiorstwa autobusowego chce od swoich tajnych współpracowników otrzymywać sygnały o nieprawidłowym stylu jazdy czy opóźnieniach.

Cel inicjatywy

Lokalne włoskie media informują żartobliwie, że w Bolzano zorganizowano "casting na agentów 007". - Szukamy 50 osób z głową na karku, ale nie fanatyków - wyjaśnił szef firmy Mariano Vettori. Zapewnił, że celem tej inicjatywy jest poprawa usług. Pasażerowie informatorzy otrzymają w ramach wdzięczności bony o wartości 150 euro do wydania w miejscowych supermarketach. Działające w firmie związki zawodowe skrytykowały pomysł takiej obywatelskiej pomocy, a na znak protestu zorganizowały strajk.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock