Po atakach w Brukseli operatorzy oferują darmowe rozmowy i SMS-y

Ze świata

ShutterstockWśród firm, które wyszły z darmową ofertą znaleźli się AT&T, Verizon, T-Mobile, Sprint, Telus, Virgin Mobile i Boost Mobile

Po wczorajszych zamachach terrorystycznych w Brukseli wielu operatorów komórkowych w USA zaoferowało swoim klientom darmowe rozmowy oraz SMS-y z i do Belgii.

Wśród firm, które wyszły z darmową ofertą znaleźli się AT&T, Verizon, T-Mobile, Sprint, Telus, Virgin Mobile i Boost Mobile.

Wsparcie dla klientów

AT&T poinformowało, że darmowe usługi będą obowiązywały od 22 do 28 marca. Obejmują one rozmowy i SMS-y wykonywane z USA do Belgii.

"Nasze myśli są z Belgami i naszymi klientami, którzy mają tam przyjaciół i rodzinę" - poinformowała spółka w komunikacie.

Telus znosi do 5 kwietnia opłaty za roaming i SMS-y wysyłane z/do Brukseli. Klienci Sprint, Boost Mobile i Virgin Mobile nie będą musieli płacić za rozmowy i SMS-y wykonywane z Belgii do Stanów Zjednoczonych. Sprint rezygnuje dodatkowo do 31 marca z opłat za rozmowy i SMS-y z USA do Belgii.

- Jest to bardzo trudny czas dla wielu naszych klientów, którzy mają rodziny i przyjaciół w Belgii i muszą pozostać z nimi w kontakcie. Chcemy zrobić co w naszej mocy, aby pokazać nasze wsparcie i zapewnić komfort naszym klientom - poinformował szef Sprint Marcelo Claure..

Według ostatnich informacji podawanych przez belgijskie centrum reagowania kryzysowego w wyniku zamachów w stolicy Belgii zginęło co najmniej 31 ludzi. Do zamachów doszło na międzynarodowym lotnisku w Brukseli oraz na stacji metra w pobliżu siedzib instytucji europejskich.

Bruksela: zamachy terrorystyczne na lotnisku i w metrze. Wielu zabitych i rannych:

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock