Jest najlepszą piłkarką świata. Rocznie zarabia tyle, ile Messi dostaje w tydzień

Ze świata


Marta uznawana jest za najlepszą piłkarkę na świecie. Umiejętnościami może się równać z niejednym piłkarzem, choć zarabia o wiele mniej od nich. W 2013 roku Brazylijka zarobiła 190 tys. dolarów, czyli mniej niż kwota, jaką otrzymują Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego za tydzień pracy.

29-letnia Marta Vieira da Silva jest jedną z największych gwiazd kobiecego futbolu i od lat stanowi o sile reprezentacji Brazylii. W środę, strzelając gola Korei Płd została najlepszą strzelczynią w historii mistrzostw świata. W przeszłości pięciokrotnie została wybierana przez FIFA piłkarką roku (w latach 2006-11).

Gigantyczna różnica

Utalentowana Brazylijka od 2012 roku reprezentuje barwy szwedzkiego klubu Tyresoe. Z danymi z lokalnego urzędu skarbowego możemy się dowiedzieć, że w 2013 roku Marta zarobiła 1,58 mln koron (190 tys. dolarów). Cristiano Ronaldo i Leo Messi, najlepsi piłkarze świata, taką sumę zarabiają… w tydzień.

Nie wiadomo, czy wynagrodzenie Marty obejmuje kontrakty reklamowe, które są jej głównym źródłem dochodów. Brazylijka ma podpisane umowy sponsorskie z Coca Colą i Pumą.

Autor: tol / Źródło: Bloomberg