Jest trzecią najbogatszą kobietą na świecie i byłą żoną Jeffa Bezosa. Ponownie wyszła za mąż

Autor:
mb
Źródło:
Bloomberg
Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym
Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwymTVN24 BiS
wideo 2/2
TVN24 BiSJakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym

Pisarka, filantropka i była żona Jeffa Bezosa, MacKenzie Scott ponownie wyszła za mąż. Jej wybrankiem został Dan Jewett, nauczyciel chemii z Seattle. "Jestem szczęśliwy i podekscytowany, że im się udało" – skomentował Jeff Bezos, założyciel Amazona i najbogatszy człowiek na świecie.

Informacja o zawarciu związku małżeńskiego pojawiła się w liście opublikowanym na stronie kampanii Giving Pledge. Do kampanii dołączają osoby, które zobowiązują się do przeznaczenia przynajmniej połowy wartości majątku na cele charytatywne po śmierci albo jeszcze za życia.

Dan Jewett poinformował w liście, że przyłącza się do zobowiązania MacKenzie Bezos, które podpisała w maju 2019 roku.

"Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, jestem żonaty z jedną z najbardziej hojnych i życzliwych osób, jakie znam - i przyłączam się do niej w zobowiązaniu do przekazania ogromnego bogactwa finansowego, aby służyć innym" – napisał Jewett.

Jak przyznał, życzliwi ludzie w jego życiu odegrali kluczową rolę. "To dzięki nim jestem, kim jestem – ludzie, którzy wspierali mnie w trudnych czasach, okazywali mi łaskę, gdy byłem w najgorszym momencie, zaprzyjaźnili się ze mną pomimo naszych różnic i zaoferowali mi dom, gdy nie miałem nic" – podkreślił.

Amerykańskie media podały, że Jewett jest nauczycielem chemii w prywatnej szkole, do której uczęszczały dzieci Scott.

Wydarzenie skomentował Jeff Bezos. "Dan to wspaniały facet. Jestem szczęśliwy i podekscytowany, że im się udało" – powiedział Bezos w oświadczeniu przedstawionym w poniedziałek przez rzecznika Amazona, cytowanym m.in. przez agencję Bloomberg.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jedna z najbogatszych kobiet na świecie

MacKenzie Scott zajmuje 21. miejsce na liście najbogatszych osób na świecie. Bloomberg szacuje jej majątek na 52,6 miliarda dolarów. Oznacza to, że MacKenzie jest jedną z najbogatszych kobiet na świecie.

Liderką jest dziedziczka fortuny L'Oréala Francoise Bettencourt Meyers, której fortuna według agencji Bloomberga opiewa na 73 miliardy dolarów.

Jeff i MacKenzie Bezosowie rozwiedli się w 2019 roku po ponad 25 latach małżeństwa. MacKenzie Scott otrzymała 4 procent akcji Amazona, które w momencie rozwodu były warte 35,6 miliarda dolarów. Zrezygnowała z roszczeń dotyczących gazety "Washington Post" i firmy zajmującej się technologiami kosmicznymi Blue Origin, które również są w rekach Bezosa.

Para ma czwórkę dzieci – trzech synów i córkę. W 2013 roku MacKenzie Bezos powiedziała "Vogue Magazine", że poznała Jeffa, gdy pracowała dla funduszu hedgingowego w Nowym Jorku.

Po trzech miesiącach spotkań para zaręczyła się. Pobrali się w 1993 roku. Rok później Jeff Bezos założył Amazon, który pierwotnie był jedynie sklepem internetowym z książkami. Od tego czasu firma przeobraziła się w giganta handlu elektronicznego.

Autor:mb

Źródło: Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Bloomberg

Pozostałe wiadomości