Lufthansa planuje od połowy czerwca ponownie uruchomić połączenia w 20 kierunkach, głównie do ciepłych krajów - zapowiedziała w niedzielę rzeczniczka niemieckich linii lotniczych.
Wśród 20 miejsc docelowych mają znaleźć się Wenecja, greckie wyspy Kreta i Rodos, Faro na południu Portugalii, a także hiszpańska Majorka, Ibiza czy Malaga - powiedziała niewymieniona z nazwiska rzeczniczka linii, cytowana przez agencję Reutera. Wskazała, że samoloty będą odlatywały w tych kierunkach z Frankfurtu nad Menem, największego portu lotniczego w RFN.
Jak dodała, kolejne miejsca docelowe zostaną podane do wiadomości pod koniec przyszłego tygodnia.
Przed prawie dwoma tygodniami Lufthansa ujawniła plany wznowienia lotów do Los Angeles, Toronto czy Bombaju od czerwca, kiedy to niemiecki przewoźnik zaczyna przywracać działalność, która została praktycznie zamknięta przez kryzys związany z koronawirusem.
Rozmowy z rządem
Lufthansa rozmawia z niemieckim rządem o dofinansowaniu w wysokości 9 miliardów euro. - Decyzja oczekiwana jest wkrótce, ale nie mogę podać szczegółów toczących się rozmów - oznajmiła w środę kanclerz Angela Merkel.
Linie lotnicze poinformowały w czwartek, że prowadzą zaawansowane rozmowy z rządem w sprawie zbycia ok. 20 proc. udziałów w zamian za zastrzyk gotówki. Gazeta "Bild am Sonntag" bez podania źródeł poinformowała, że pożyczka będzie musiała zostać spłacona do końca 2023 roku.
Ponad 2 miliony pasażerów na polskich lotniskach
Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Lufthansa obsłużyła w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu w ubiegłym roku 2,3 miliona pasażerów. To czwarty najwyższy wynik spośród wszystkich przewoźników obecnych w naszym kraju.
Największą linią lotniczą w Polsce jest irlandzki Ryanair. Przewoźnik obsłużył w ubiegłym roku blisko 12 milionów pasażerów, co stanowiło wzrost o 402 tysiące pasażerów rok do roku. Na drugim miejscu sklasyfikowano Polskie Linie Lotnicze LOT - około 11,8 miliona pasażerów. Narodowy przewoźnik rósł jednak najszybciej. LOT przewiózł ponad 1,4 miliona pasażerów więcej niż rok wcześniej.
Na trzecim miejscu znalazł się węgierski Wizz Air - niecałe 9,5 miliona pasażerów, po wzroście o ponad 760 tysięcy pasażerów. Pierwszą piątkę zamknął easyJet - nieco ponad 1 milion pasażerów.
Źródło: PAP