Islamskie linie lotnicze kończą działalność. Ze względów bezpieczeństwa

TVN24 Biznes

facebook.com/OfficialRayaniAir, rayaniair.comW komunikacie malezyjskiej komisji lotniczej pojawiła się informacja o niespełnianiu warunków stawianym liniom lotniczym

Rayani Air, pierwsze islamskie linie lotnicze działające w Malezji otrzymały zakaz organizowania komercyjnych lotów. Tamtejszy Departament Lotnictwa Cywilnego poinformował, że odebrał spółce licencję, ponieważ firma nie spełniała wymogów administracyjnych oraz dotyczących bezpieczeństwa pasażerów. Prawo do działalności zostało zawieszone już trzy miesiące temu.

W komunikacie malezyjskiej komisji lotniczej pojawiła się informacja o niespełnianiu warunków stawianym islamskim liniom lotniczym. Spółka nie była w stanie wywiązywać się z zobowiązań finansowych. Zarzucono także zły sposób zarządzani firmą.

Zgodnie z wiarą

Rayani Air ogłosiły w grudniu ubiegłego roku, że od tej pory pasażerom będą serwowane posiłki przygotowywane zgodnie z zasadami islamskiej wiary oraz nie będzie podawany alkohol. Muzułmanki, które pracowały na pokładzie, nosiły hidżab.

Linie lotnicze przewoziły dotychczas pasażerów dwoma samolotami Boeing 737-400. Każdy z nich może pomieścić około 180 osób. Linia zatrudnia 8 pilotów i 50 członków załogi.

Linie Rayani Air organizowały loty do stolicy Malezji, Kuala Lumpur oraz miasta Kota Bahru. Spółka zakładała, że w przyszłości rozszerzy swoją ofertę m.in. o transport pielgrzymów do Mekki.

Pielgrzymka do Mekki jest obowiązkiem muzułmanina:

Autor: PMB / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/OfficialRayaniAir, rayaniair.com