Część restauracji wprowadziła "opłatę energetyczną". "To nie była łatwa decyzja"

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Grażyna Piotrowska-Oliwa o powodach wysokich cen gazu w Europie
Grażyna Piotrowska-Oliwa o powodach wysokich cen gazu w EuropieTVN24
wideo 2/5
TVN24Grażyna Piotrowska-Oliwa o powodach wysokich cen gazu w Europie

Ze względu na rosnące ceny gazu i prądu część właścicieli restauracji w Amsterdamie wprowadziła "opłatę energetyczną" - poinformował dziennik "De Telegraaf". Jak wyjaśnił jeden z przedsiębiorców, klient powinien wiedzieć, ile restauratorów kosztuje energia.

Ze względu na rosnące ceny gazu i prądu część właścicieli restauracji w stolicy Holandii zdecydowała się podnieść ceny, natomiast niektórzy z nich dodają do rachunku specjalną opłatę - podał holenderski dziennik.

Opłata energetyczna w restauracjach

- To nie była łatwa decyzja, ale jest ona niezbędna - tłumaczył w rozmowie z "De Telegraaf" Oskar Heijdelberg, współwłaściciel sieci restauracji. Przedsiębiorca wprowadził "opłatę energetyczną" w wysokości 1,5 euro w 14 restauracjach, których jest współwłaścicielem.

- Gdy tylko ceny energii powrócą do normalnego poziomu, natychmiast zniesiemy ten środek - zadeklarował restaurator.

- Holendrzy bardziej akceptują wzrost cen w supermarkecie niż w gastronomii - ocenił Dirk Beljaarts, dyrektor Koninklijke Horeca Nederland (KHN), organizacji holenderskiej branży gastronomicznej, cytowany w dzienniku. W jego ocenie taki dodatek pomaga więc uświadomić gościom, że droga energia ma również wpływ na ceny w restauracjach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości