Grosz do grosza, lata wyrzeczeń i jasny cel. Oto dziesięć kroków, by zostać milionerem

Ze świata

Dziesięć rad, by zostać milionerem

Nie wiesz, jak zarobić pierwszy milion? Business Insider radzi co zrobić, by go zdobyć np. prowadząc własny biznes lub oszczędzając. Wystarczy znaleźć własną, tę jedyną, najlepszą drogę... A nadchodzący rok może okazać się dobrym momentem, by nasze pomysły wdrożyć i w odpowiedniej perspektywie stać się milionerem.

Przedstawiamy dziesięć rad, które pozwolą nam dołączyć do osób z milionem dolarów na koncie.

1. Wydawaj mniej niż zarabiasz

Oszczędzaj pieniądze, wydawaj je rozsądnie i licz rosnące bogactwo. Ciągłe wydawanie pieniędzy z pewnością nie przybliży cię do zostania milionerem. Dlatego lepiej nie trzymaj twoich oszczędności wraz z bieżącą gotówką. Oszczędzanie to jeden z najstarszych sposobów by mieć przy sobie zawsze pieniądze. Ile i jak długo trzeba odkładać by dołączyć do grona najbogatszych - to już sprawa indywidualna.

2. Stałe potrącenie z konta

Nie masz cierpliwości do oszczędzania? Ustaw sobie stałe polecenie potrącenia pieniędzy z konta. Nie można wydać tego, czego nie masz na koncie. To może cię przybliżyć do upragnionego miliona. Dziś jest to o wiele prostsze, ponieważ wiele banków proponuje swoim klientom konta z funkcją oszczędzania drobnych sum. To znaczy, jeżeli płacimy za zakupy 46 zł, to algorytm zaokrągla kwotę do 50 zł i przelewa 4 zł na osobne konto. Dzięki tej metodzie zbieramy grosz do grosza i kiedyś może uzbieramy nasz upragniony milion.

3. Przekuj czas na swoją korzyść

Nie odkładaj zdobycie miliona dolarów w czasie. Im szybciej zaczniesz oszczędzać tym lepiej. Będziesz w o wiele lepszej sytuacji, jeśli zaczniesz oszczędzać w wieku 20 lat niż 40. Zatem odkładając z każdej pensji drobną sumę możemy po 20 latach dojść do pokaźnej kwoty.

4. Skup się na byciu wolnym od długów

Jeśli masz jakiś rodzaj długu postaraj się go spłacić, jak najszybciej. Pozwoli ci to się skupić na zdobywaniu pieniędzy a nie na ciągłym oddłużaniu się.

5. Znajdź drugą pracę

Mając drugą prace, nie tylko zarobisz więcej ale i nie będziesz miał czasu na wydawanie oszczędności. Jeśli zostanie milionerem rzeczywiście jest twoim celem, takie poświęcenie jest tego z pewnością warte.

6. Nie bój się by mieć duże wizje

Większość planów to skromne oszczędzanie bez dalekiego celu. Jeśli postanowisz, że celem jest uzbieranie miliona, postawi cię to w o wiele lepszej sytuacji. Musisz tylko pamiętać, że zazwyczaj oznacza to wiele lat wyrzeczeń, np. 20 lat bez wakacji, gadżetów, drobnych przyjemności.

7. Doskonal swoje umiejętności zarządzania pieniędzmi

Bądź na bieżąco odnośnie tego, co trzeba wiedzieć na temat zarządzania swoimi pieniędzmi. Bez umiejętnego zarządzania nigdy nie dojdziesz do celu, jakim jest zdobycie pierwszego miliona.

8. Rób to, co lubisz

Pracuj w branży, która sprawia ci najwięcej frajdy. Jest to najszybsza droga do finansowej wolności. Jeśli rzeczywiście lubisz swoją prace, nie będzie ci trudno zostać po godzinach, czy walczyć o lepsze stanowisko i podwyżkę.

9. Inwestuj w siebie

Bez wspierania swojego wykształcenia i dbania o rozwój zawodowy, nie będziesz w stanie wyprzedzić w pracy innych. Pracodawca tym samym nie będzie miał powodu, by pomóc ci w realizacji twojego celu.

10. Inwestując w aktywa, kupuj nieruchomości

Posiadanie nieruchomości pod ręką, jest dobrym rozwiązaniem ponieważ łatwo będzie ci znaleźć jego nabywcę a także jest to inwestycja pozwalająca na zarobek w związku z rosnąca wartością rynku nieruchomości, po gwałtownym spadku w 2008 roku.

Autor: pp / Źródło: Bussines Insider