W ubiegłym tygodniu taki sam proces uruchomił niemiecki gigant gazowy Uniper, w nadziei na uzyskanie wartego miliardy euro odszkodowania za niedostarczenie gazu przez Gazprom - przypomina Reuters.
RWE wszczął procedurę arbitrażu przeciw Gazpromowi
We wrześniu z powodu wstrzymania dostaw gazu z Rosji rząd Niemiec stał się większościowym udziałowcem Unipera. Największy niemiecki importer gazu ziemnego został de facto znacjonalizowany, gdyż rząd objął około 99 proc. udziałów w Uniperze.
Uniper zapewnia ok. 40 proc. niemieckich dostaw gazu. We wrześniu firma informowała o stratach przekraczających 100 mln euro dziennie.
Czytaj także: Dawny Gazprom Germania zostanie znacjonalizowany >>>
Źródło: PAP
Autorka/Autor: kris/ToL