Niemiecki koncern wszczął procedurę arbitrażu przeciw Gazpromowi

gazprom-shutterstock_1877525002
Przejęcie przez rząd aktywów Gazpromu (wypowiedź z listopada 2022)
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: Konstantin Lenkov / Shutterstock.com
RWE wszczął postępowanie arbitrażowe przeciwko Gazpromowi. Chodzi o niedostarczony przez rosyjskiego giganta zamówiony gaz - podał dziennik gospodarczy "Handelsblatt", powołując się na rzecznika niemieckiego koncernu gazowego.

W ubiegłym tygodniu taki sam proces uruchomił niemiecki gigant gazowy Uniper, w nadziei na uzyskanie wartego miliardy euro odszkodowania za niedostarczenie gazu przez Gazprom - przypomina Reuters.

RWE wszczął procedurę arbitrażu przeciw Gazpromowi

We wrześniu z powodu wstrzymania dostaw gazu z Rosji rząd Niemiec stał się większościowym udziałowcem Unipera. Największy niemiecki importer gazu ziemnego został de facto znacjonalizowany, gdyż rząd objął około 99 proc. udziałów w Uniperze.

Uniper zapewnia ok. 40 proc. niemieckich dostaw gazu. We wrześniu firma informowała o stratach przekraczających 100 mln euro dziennie.

Czytaj także: Dawny Gazprom Germania zostanie znacjonalizowany >>>

TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Źródło: PAP
Autorka/Autor: kris/ToL
Zobacz także: