Miotła Muska. Miliarder zamyka biura i szykuje zwolnienia

Autor:
mb
Źródło:
"The Guardian", Reuters

Elon Musk w piątek ma rozpocząć masowe zwolnienia w Twitter Inc. Tak wynika z wewnętrznego e-maila, do którego dotarły "The New York Times" i "The Washington Post". Wcześniej pojawiały się informacje, że pracę może stracić 50, a nawet 75 procent pracowników. Twitter Inc. poinformował, że jego biura będą tymczasowo zamknięte.

Zgodnie z zapowiedziami, wszyscy pracownicy otrzymają e-maila w piątek do godziny 17 czasu polskiego. Pracownicy mają dostać informację o tym, czy zostają, czy zostają zwolnieni. Jednocześnie przypomniano pracownikom, by nie ujawniali "poufnych informacji o firmie" w mediach społecznościowych lub prasie.

Na koniec 2021 firma zatrudniała ponad 7000 pracowników.

Elon Musk szuka oszczędności

Twitter Inc. poinformował, że jego biura będą tymczasowo zamknięte, a wszystkie dostępy do identyfikatorów zostaną zawieszone, aby "pomóc zapewnić bezpieczeństwo każdego pracownika, jak również systemów Twittera i danych klientów".

Spółka tłumaczy swoje działania dążeniem do wprowadzenia Twittera "na zdrową ścieżkę". "The Guardian" przypomniał, że cięcia wprowadzane przez Elona Muska są częścią szerszej strategii, aby uczynić firmę rentowną. Miliarder kupił Twitter Inc. za 44 mld dolarów, co sam uznał za "przepłacenie".

Tymczasem Bloomberg News poinformował, że do sądu federalnego w San Francisco już trafił pozew zbiorowy, złożony przez pracowników koncernu. W ich ocenie firma zwalnia pracowników z naruszeniem prawa federalnego i kalifornijskiego.

Musk, po tym jak został właścicielem platformy społecznościowej, zwolnił kilku czołowych dyrektorów w Twitter Inc. Wypowiedzenia otrzymali: dyrektor generalny Parag Agrawal, dyrektor finansowy Ned Segal i Vijaya Gadde, szefowa polityki prawnej, zaufania i bezpieczeństwa.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: "The Guardian", Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Michael Gonzalez/Getty Images

Pozostałe wiadomości