Musk wkrótce ma sfinalizować zakup Twittera. Bloomberg o terminie

Autor:
mb/ams
Źródło:
Bloomberg

Elon Musk zobowiązał się do sfinalizowania przejęcia Twitter Inc. do piątku - poinformował Bloomberg News. Miliarder miał złożyć taką deklarację podczas poniedziałkowej widekonferencji z udziałem bankierów pomagających finansować transakcję - podały źródła.

Banki, które zapewniają 13 mld dolarów w ramach finansowania dłużnego, są w trakcie podpisywania dokumentów w sprawie umowy kredytowej, co jest jednym z ostatnich kroków przed faktyczną wypłatą gotówki Muskowi - powiedziały osoby znające sprawę, na które powołuje się Bloomberg News.

Miliarder ma kupić Twitter Inc. za 44 mld dolarów.

Elon Musk i zakup Twittera

Elon Musk zgodził się w kwietniu br. kupić Twittera za 44 mld dolarów, ale w ciągu kilku tygodni zmienił zdanie. W liście do zarządu serwisu miliarder napisał, że kończy porozumienie w sprawie zakupu z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. Chodziło o liczbę fałszywych kont, która według miliardera jest znacznie wyższa niż szacunki Twittera, które mówią o mniej niż 5 proc. użytkowników.

W reakcji na to Twitter Inc. pozwał szefa Tesli i SpaceX za naruszenie umowy kupna platformy mediów społecznościowych i zwrócił się do sądu w Delaware o nakazanie mu sfinalizowania transakcji za uzgodnioną kwotę 54,20 dolara za akcję serwisu.

Rozprawa miała się odbyć 17 października br. Musk na początku października przekazał, że jest jednak gotów kupić Twittera za pierwotnie ustaloną cenę 44 mld dolarów. Postępowanie sądowe zostało wstrzymane do 28 października.

Sędzia Kathaleen McCormick oświadczyła, że jeśli umowa nie zostanie zamknięta w powyższym terminie, strony mają się z nią skontaktować, aby ustalić termin rozprawy w listopadzie. Musk musiałby zapłacić 1 mld dol., gdyby wycofał się z umowy ze względów, które nie zostały w niej przewidziane.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: Bloomberg

Pozostałe wiadomości