Jeff Bezos nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Nowy lider

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Elon Musk pokazuje nowo narodzonego syna
Elon Musk pokazuje nowo narodzonego syna
wideo 2/5
Elon Musk pokazuje nowo narodzonego syna

Elon Musk, szef koncernu samochodowego Tesla, wyprzedził założyciela Amazona Jeffa Bezosa i jest najbogatszym człowiekiem na świecie – podała Agencja Bloomberga. Musk zawdzięcza swoją pozycję wzrostowi wartości akcji Tesli na giełdzie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>> Osobiste bogactwo Muska wzrosło dzięki zeszłorocznemu, ponad 8-krotnemu wzrostowi akcji Tesli, która stała się najcenniejszym producentem samochodów na świecie. Musk jest właścicielem 18 proc. akcji. Dzięki temu ten 49-letni przedsiębiorca wyprzedził Bezosa pod względem wartości majątku.

Notowania Teslistooq.pl

"Jakie to dziwne"

W czwartek fortuna Muska osiągnęła wartość 188,5 miliarda dolarów na otwarciu nowojorskiej giełdy, przewyższając o 1,5 mld dolarów majątek Bezosa.

Szef Amazona znajdował się na czele zestawienia Bloomberga nieprzerwanie od października 2017 roku.

Musk znany jest z używania swojego konta na Twitterze do publikowania kontrowersyjnych i nietypowych wiadomości. W swoim stylu zareagował również na informacje o tym, że został najbogatszym człowiekiem świata.

"Jakie to dziwne" – napisał. "Cóż, wracam do pracy" – dodał.

Oprócz rozwoju Tesli Muskowi rozgłos w ubiegłym roku przyniosło także przeprowadzenie przez jego inną firmę SpaceX udanej załogowej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Był to pierwszy lot załogowy z USA od prawie 10 lat. Równocześnie po raz pierwszy w kosmos wyniósł astronautów statek wyprodukowany przez prywatną firmę.

Musk urodził się 28 czerwca 1971 roku w Republice Południowej Afryki, ale już w wieku 17 lat wyemigrował do Kanady. Jednak i w tym kraju nie mieszkał długo, bo w latach 90. na studia wyjechał do USA.

Swoją pierwszą prostą grę komputerową zaprogramował w wieku 12 lat. Natomiast pierwszym prawdziwym biznesem, w który się zaangażował, było przedsiębiorstwo Zip2. W cztery lata od założenia zostało sprzedane za 307 mln dolarów w gotówce i 34 mln dolarów w opcjach.

Kolejną firmą, którą współtworzył, był X.com, dziś znany jako PayPal.

Według magazynu "Forbes" w rankingu miliarderów Musk nadal zajmuje drugie miejsce za Bezosem, a różnica między ich majątkami wynosi 7,8 mld dolarów. Wynika to z różnych przyjętych metod obliczania wartości majątku.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości