Discovery, Inc. ogłasza bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na proponowane przejęcie WarnerMedia Business

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
9 milionów widzów przed ekranami w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze śledziło konkurs Pucharu Świata
9 milionów widzów przed ekranami w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze śledziło konkurs Pucharu Świata"Fakty" TVN
wideo 2/7
"Fakty" TVN9 milionów widzów przed ekranami w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze śledziło konkurs Pucharu Świata

Discovery, Inc. ogłosiła w środę, że Komisja Europejska wydała w postępowaniu antymonopolowym bezwarunkową zgodę na proponowane przejęcie przez Spółkę firmy WarnerMedia Business należącej do AT&T Inc.

"Zgoda Komisji Europejskiej jest kluczowym kamieniem milowym na drodze do sfinalizowania proponowanej przez nas transakcji z AT&T" - powiedział David Zaslav, Prezes i Dyrektor Generalny Discovery, oraz przyszły Dyrektor Generalny połączonej spółki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Dzisiaj robimy ważny krok w kierunku stworzenia Warner Bros. Discovery, czołowej firmy z branży rozrywki, która będzie jednym z wiodących światowych inwestorów w najwyższej jakości treściach i będzie w stanie zaoferować konsumentom najpełniejszą, naszym zdaniem, ofertę programową realizowaną przez jeden podmiot." 

Discovery obecnie przewiduje, że finalizacja transakcji dotyczącej WarnerMedia nastąpi w połowie 2022 roku, pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy Discovery i spełnienia dodatkowych standardowych wymogów dotyczących zamknięcia transakcji, w tym innych zgód regulacyjnych. Nie jest wymagana zgoda akcjonariuszy AT&T.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości