Wizy dla Rosjan do kraju UE mają podrożeć dwukrotnie

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP
Ukraińska armia: dwa drony Bayraktar w ciągu trzech dni zniszczyły rosyjski sprzęt wart 26,5 mln dolarów
Ukraińska armia: dwa drony Bayraktar w ciągu trzech dni zniszczyły rosyjski sprzęt wart 26,5 mln dolarówSztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
wideo 2/4
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy Ukraińska armia: dwa drony Bayraktar w ciągu trzech dni zniszczyły rosyjski sprzęt wart 26,5 mln dolarów

Wizy dla Rosjan w Bułgarii mają podrożeć dwukrotnie - powiedział w wywiadzie telewizyjnym w sobotę tymczasowy minister turystyki Ilin Dimitrow. Zaznaczył jednak, że obywatele Rosji będą mogli nadal przyjeżdżać do Bułgarii i posiadać w niej majątki. Na czarnomorskim wybrzeżu kraju nieruchomości posiada ponad 100 tysięcy Rosjan.

Dotychczas bułgarskie wizy dla Rosjan kosztowały 35 euro, po środowej decyzji europejskich ministrów spraw zagranicznych o zawieszeniu umowy o uproszczonym wydawaniu wiz, ich cena wzrosła do 80 euro.

Bułgaria. Wizy dla Rosjan mają podrożeć

Nie można zakazać Rosjanom wjazdu do kraju, ale wizy będą droższe - zaznaczył minister.

Dimitrow poinformował, że od początku roku Bułgarię odwiedziło ponad 60 tys. Rosjan, chociaż obecnie między krajami nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych.

Rosjanie w Bułgarii

Ponad 100 tys. obywateli rosyjskich posiada nieruchomości na wybrzeżu czarnomorskim, ci Rosjanie wjeżdżają obecnie do Bułgarii przez Turcję, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami - mówił minister. Dodał, że Rosjanie są jednak małą częścią 5,1 mln turystów, którzy w 2022 r. odwiedzili Bułgarię.

Według agencji nieruchomości nie widać poważnego odpływu Rosjan z bułgarskiego rynku nieruchomości. Przedstawiciele branży spodziewali się takiej tendencji, ale teraz oceniają, że Rosjanie postanowili przeczekać i na razie nie sprzedawać swoich apartamentów nad Morzem Czarnym.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości