Apple i Taylor Swift dogadali się. Album młodej gwiazdy trafi na Apple Music

Ze świata

Flickr (CC BY-SA 2.0) | Eva RinaldiTaylor Swift to jedna z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop na świecie

Amerykańska piosenkarka Taylor Swift poinformowała, że jej najnowszy album "1989" będzie udostępniony w Apple Music. Kilka dni temu gigant z Cupertino zmienił swoją politykę i zapowiedział, że będzie płacił artystom, których utwory trafią podczas bezpłatnego okresu na jego muzyczny serwis.

Swift o swojej decyzji poinformowała w czwartek na Twitterze. "Po wydarzeniach, które miały miejsce w tym tygodniu, zdecydowałam się umieścić album "1989" na Apple Music… bardzo się cieszę" - napisała 25-latka.

"To naprawdę pierwszy raz, kiedy poczułam, że robię w porządku udostępniając swój album. Dziękuję Apple za zmianę zdania" - czytamy w kolejnym tweecie.

Taylor Swift to jedna z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop na świecie, która ostatnio postawiła się koncernowi Apple.

Groźba poskutkowała

Gigant z Cupertino rusza właśnie z usługą Apple Music i chce, aby przez trzy miesiące klienci mogli słuchać muzyki za darmo. Co ciekawe, Apple chciał przerzucić koszt atrakcyjnej dla użytkowników promocji na artystów, którzy w tym czasie mieli nie otrzymywać żadnego wynagrodzenia.

Nie boi się największych. Sprzedaje miliony płyt. Kim jest Taylor Swift?

To nie spodobało się Taylor Swift, która zagroziła wycofaniem swojego albumu "1989" z Apple Music. Wcześniej całą dyskografię wycofała z konkurencyjnego serwisu Spotify.

Apple zareagowało szybko. Koncern zapowiedział, że zapłaci artystom za odtworzone utwory, także w czasie trwania bezpłatnego dla klientów okresu próbnego.

Autor: tol / Źródło: Reuters, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY-SA 2.0) | Eva Rinaldi