TVN24 Biznes | Z kraju

Nowa rada nadzorcza Polska Press po przejęciu przez Orlen

TVN24 Biznes | Z kraju

Źródło:
PAP
RPO sprzeciwia się przejęciu Polska Press przez Orlen
RPO sprzeciwia się przejęciu Polska Press przez OrlenTVN24
wideo 2/4
TVN24RPO sprzeciwia się przejęciu Polska Press przez Orlen

Orlen przejmuje Polska Press i w związku z tym zmienił się skład rady nadzorczej medialnej spółki. Dotychczasowi członkowie zostali odwołani i powołano nowy, czteroosobowy skład. Szefem rady został Tomasz Jakubiak, wiceprezes PGE Ventures.

Jak poinformowała rzeczniczka Polska Press Joanna Pazio, obecnie w radzie nadzorczej tej spółki, oprócz jej przewodniczącego Tomasza Jakubiaka, zasiadają także jako członkowie: Marcin Dec, Marcin Jankowski i Magdalena Skowyrska. - Są to wszyscy nowi członkowie rady nadzorczej Polska Press – powiedziała Pazio.

Wyjaśniła, iż wcześniej w skład rady nadzorczej wchodzili przedstawiciele poprzedniego właściciela, którzy zostali w ostatnim czasie odwołani, a do rady powołane zostały cztery nowe osoby.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Nowi członkowie rady nadzorczej Polska Press

Jak podała Polska Press, nowy przewodniczący rady nadzorczej tej spółki Tomasz Jakubiak to wiceprezes PGE Ventures, "ekspert ds. marketingu, związany głównie z mediami". Wcześniej pełnił m.in. funkcje: wiceprezesa ds. marketingu w "Gazecie Giełdy Parkiet", wiceprezesa w Presspublica oraz wiceprezesa firmy badawczej TNS OBOP, był także członkiem władz organizacji branżowych wydawców zajmujących się m.in. badaniami rynku. Jakubiak zajmował się też relacjami inwestorskimi w jednej ze spółek giełdowych.

"Ostatnie lata to praca w zarządzie jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz funkcja wiceprezesa w spółkach z grupy PKN Orlen" – wyjaśniła w informacji spółka.

Polska Press przekazała także informacje dotyczące obecnych członków rady nadzorczej tej spółki. Jak podano, Marcin Dec to prezes Sigma Bis, który - jak podkreślono w informacji - "z branżą mediowo-reklamową związany jest od ponad 20 lat". W ostatnich latach pełnił funkcję CEO w Grupie IPG Mediabrands w Polsce, która obejmuje domy mediowe Initiative, Universal McCann, BPN, U2 Media i Reprise Media, przy czym z domem mediowym Initiative był związany przez 16 lat. W latach 2004-06 Dec pełnił funkcję media directora, w latach 2006-08 dyrektora zarządzającego, natomiast CEO - od 2008 r. W 2012 r. został szefem polskiego oddziału BPN. Wcześniej przez siedem lat pracował w OMD Poland. Pełnił tam m.in. funkcję dyrektora zarządzającego pionu Brand&Media.

Marcin Jankowski - jak przekazała Polska Press - jest dyrektorem biura kontrolingu sprzedaży PKN Orlen – w spółce tej pracuje od 2010 r., a Magdalena Skowyrska to z kolei specjalistka w Biurze Grupy Kapitałowej PKN Orlen – w koncernie zatrudniona jest od 2008 r.

Przejęcie Polska Press przez Orlen

Polska Press informowała wcześniej, iż 1 marca zawarta została umowa kupna tej spółki przez PKN Orlen. "Oznacza to, że spółka PKN Orlen jest formalnym właścicielem Polska Press, która wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej Orlen" – informowano wówczas w komunikacie.

Na początku marca Polska Press oznajmiła o rezygnacji prezes spółki Doroty Stanek, która stanowisko to piastowała od 2004 r. Z początkiem kwietnia do zarządu Polska Press powołana została dziennikarka i autorka książek, związana dotychczas m.in. z "Gazetą Polską Codziennie" i Telewizją Republika, Dorota Kania, która przejęła obowiązki odwołanego z końcem marca członka zarządu Pawła Fąfary.

W trzyosobowym zarządzie Polska Press pozostali wówczas wiceprezes Dariusz Świąder oraz Magdalena Chudzikiewicz, jako członek zarządu.

O ostatnich zmianach w radzie nadzorczej Polska Press poinformował w czwartek m.in. portal wirtualnemedia.pl.

kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości