Wręczenie Krzyża Kawalerskiego dyrektorowi Biedronki przełożone. "W związku ze zmianą w kalendarzu ministra"

Z kraju

Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.Aktualnie Biedronka to ponad 2,5 tys. sklepów zlokalizowanych na terenie 800 miejscowości

Dyrektor operacyjny Grupy Jeronimo Martins Pedro Pereira da Silva nie odbierze dziś - pomimo wcześniejszych planów - odznaczenia. Jak poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych, wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej zostało „przesunięte na inny termin w związku ze zmianą w kalendarzu ministra spraw zagranicznych”.

Odznaczenie miał dziś o godz. 16.00 wręczyć minister Grzegorz Schetyna.

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej V klasy został przyznany przez Prezydenta RP dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins w Polsce panu Pedro Pereira da Silvie za wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią.

Szybki rozwój

Jeronimo Martins Polska to spółka córka portugalskiego Jeronimo Martins. Jest właścicielem sieci sklepów Biedronka. Rozpoczęło działalność w 1995 roku, pod nazwą Jeronimo Martins Dystrybucja. W tym samym roku zaczęły też powstawać pierwsze sklepy sieci Biedronka, choć początkowo nie był to jedyny obszar działalności JM w naszym kraju. 

Firma była także właścicielem hipermarketów Jumbo oraz sieci Eurocash.

Z czasem zapadła jednak decyzja o skupieniu się na jednym biznesie – sieci sklepów Biedronka. Aktualnie Biedronka to ponad 2,5 tys. sklepów zlokalizowanych na terenie 800 miejscowości.

W Polsce JM to także sieć sklepów z kosmetykami Hebe oraz Aptek Na Zdrowie, a także sieć kawiarni Kropka Relaks.

Jak informuje, zatrudnia ponad 55 tys. osób. Pedro Pereira da Silva stoi także na czele Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej.

Autor: mn//gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.