Wręczenie Krzyża Kawalerskiego dyrektorowi Biedronki przełożone. "W związku ze zmianą w kalendarzu ministra"

Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.Aktualnie Biedronka to ponad 2,5 tys. sklepów zlokalizowanych na terenie 800 miejscowości

Dyrektor operacyjny Grupy Jeronimo Martins Pedro Pereira da Silva nie odbierze dziś - pomimo wcześniejszych planów - odznaczenia. Jak poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych, wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej zostało „przesunięte na inny termin w związku ze zmianą w kalendarzu ministra spraw zagranicznych”.

Odznaczenie miał dziś o godz. 16.00 wręczyć minister Grzegorz Schetyna.

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej V klasy został przyznany przez Prezydenta RP dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins w Polsce panu Pedro Pereira da Silvie za wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią.

Szybki rozwój

Jeronimo Martins Polska to spółka córka portugalskiego Jeronimo Martins. Jest właścicielem sieci sklepów Biedronka. Rozpoczęło działalność w 1995 roku, pod nazwą Jeronimo Martins Dystrybucja. W tym samym roku zaczęły też powstawać pierwsze sklepy sieci Biedronka, choć początkowo nie był to jedyny obszar działalności JM w naszym kraju. 

Firma była także właścicielem hipermarketów Jumbo oraz sieci Eurocash.

Z czasem zapadła jednak decyzja o skupieniu się na jednym biznesie – sieci sklepów Biedronka. Aktualnie Biedronka to ponad 2,5 tys. sklepów zlokalizowanych na terenie 800 miejscowości.

W Polsce JM to także sieć sklepów z kosmetykami Hebe oraz Aptek Na Zdrowie, a także sieć kawiarni Kropka Relaks.

Jak informuje, zatrudnia ponad 55 tys. osób. Pedro Pereira da Silva stoi także na czele Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej.

Autor: mn//gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Pozostałe wiadomości