Uchodźcy w Europie oraz papieska pielgrzymka na Kubę. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

PAP/EPAW weekend w TVN24 Biznes i Świat Porozmawiamy m.in. o uchodźcach w Europie

W weekend w TVN24 Biznes i Świat zapraszamy na ciekawe rozmowy, najlepsze światowe filmy dokumentalne i najświeższe informacje. Porozmawiamy m. in. o uchodźcach w Europie, papieskiej pielgrzymce na Kubę oraz odnawialnych źródłach energii. Sprawdzimy, co czeka Arktykę, a także jak wygląda życie w Rio de Janeiro.

Sobota

Już o 10:00 w sobotę z Marcinem Cisowskim z portalu moviemag.pl, porozmawiamy o kinowych premierach wartych uwagi i filmowych niewypałach tygodnia.

W "Piątej Stronie Świata" księdza Kazimierza Sowy porozmawiamy o papieskiej pielgrzymce na Kubę. Zapytamy też, czy Franciszek mierzy się z buntem w Watykanie. Podsumujemy sejmową dyskusję o uchodźcach, a na koniec zapytamy o renesans europejskiej lewicy. W programie Renata Kim, Tatiana Mindewicz-Puacz, Marta de Zuniga, Katarzyna Górak-Sosnowska. Początek programu o godz. 11:15.

O godz. 13:00 pomówimy o zielonych technologiach. W ten weekend widzowie TVN24 BiŚ będą mogli się dowiedzieć, ile energii w Polsce pochodzi ze źródeł odnawialnych, czego oczekuje od nas Unia Europejska i jak z wprowadzaniem zielonych technologii radzą sobie nasi zachodni sąsiedzi.

W "Babilonie" Piotr Marciniak zapyta swoich gości o najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. Problem uchodźców w kampanii wyborczej i ostre słowa Jana Grossa pod adresem Polaków. W programie Joanna Mucha, Miriam Shaded, Mirosława Stachowiak-Różecka, Roma Ligocka i Joanna Agatowska. Początek programu o godz. 14:10.

Niedziela

W niedzielę o godz. 10:00 wracamy do tematu zielonych technologii. Zapytamy, ile to wszystko kosztuje, czyli jak znaleźć równowagę między ekologią i cenami energii.

O godz. 11:00 pomówimy o anty Noblach. Największe kurioza świata nauki czy po prostu pomysły niezrozumiałe i tylko komicznie brzmiące. Gdzie kończy się naukowa dociekliwość a zaczyna absurd.

W magazynie "Korespondent" o godz. 12:30 zagranicznych dziennikarzy zapytamy, jak wyglądają Polskie problemy z zewnątrz i jak o najważniejszych dla świata sprawach mówi się w ich krajach.

O godz. 15:00 zapraszamy na transmisję mszy papieża Franciszka w Hawanie. O papieskiej pielgrzymce na Kubę porozmawiamy też z naszymi gośćmi.

Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat:

Sobota 19.09 12:30 - Życie w Rio - cz. II 17:00 - Planeta ropy: wojny klimatyczne 20:00 - Ewa Ewart poleca: kobiety w świecie władzy Niedziela 20.09 10:30 - Życie w Rio - cz. II 17:00 - Miasta przyszłości - cz. II 20:00 - Planeta ropy - cz. 3 21:30 - Co czeka Arktykę? 22:30 - Ewa Ewart poleca: kobiety w świecie władzy

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA