TVN24 Biznes | Z kraju

Po pandemii Polacy są spragnieni wakacji. "To już prawdziwa eksplozja zainteresowania"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Wakacje na Cyprze - obowiązujące zasadyTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSWakacje na Cyprze - obowiązujące zasady

Zainteresowanie wakacjami rośnie lawinowo - pisze "Rzeczpospolita". Jak zauważa dziennik, liczba wykupionych wyjazdów dokonana od połowy maja do połowy czerwca jest porównywalna z tym samym okresem rekordowego dla turystyki 2019 roku. Popyt na urlop w kraju jest większy niż dwa lata temu, a coraz większym zainteresowaniem cieszą się zagraniczne wycieczki.

Jak zauważa czwartkowa "Rzeczpospolita", w biurach podróży zainteresowanie wakacjami rośnie lawinowo. Według gazety, porównując pierwszą połowę czerwca 2021 do tych samych dwóch tygodni 2019 r., to można zauważyć, że poziom rezerwacji jest wyższy aż o 32 proc.

"To już prawdziwa eksplozja zainteresowania"

- To już prawdziwa eksplozja zainteresowania – potwierdza cytowany przez "Rz" wiceprezes największego polskiego biura podróży Itaka Piotr Henicz. Jak dodaje, jeszcze na początku roku biura praktycznie nie sprzedawały wycieczek wakacyjnych. Ruch zaczął się pod koniec maja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Co Polacy wybierają najchętniej? Jak pisze "Rz", w kraju tradycyjnie morze i góry – Sopot, Kołobrzeg, Białka Tatrzańska, Karpacz. Wśród kierunków zagranicznych dominuje Turcja, a za nią są Grecja, Egipt i Bułgaria. Szybko rośnie popularność Albanii, a słabiej sprzedaje się kontynentalna Hiszpania.

- W Polsce jest drożej niż rok i dwa lata temu, a za granicą taniej. Na razie, bo chociaż sprzedaż jest większa, to oferta na cały rok stanowi nie więcej niż 60–70 proc. tej sprzed dwóch lat - zauważa dziennik.

ZASADY WJAZDU I OBOSTRZENIA W NAJPOPULARNIEJSZYCH KRAJACH. SPRAWDŹ >>>

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock