Duża sieć wycofała jaja ze sprzedaży. "Potencjalne zagrożenie dla zdrowia"

Z kraju

Premier o podatku handlowym: byłoby przedwczesne, by o tym mówićtvn24
wideo 2/4

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii jaj. Jak wskazano w komunikacie, na powierzchni skorupek stwierdzono pałeczki Salmonelli. Produkt był sprzedawany w sklepach Tesco.

GIS podał w komunikacie, że obecność bakterii Salmonella z grupy D wykryto na powierzchni skorupek jaj w badanej próbce jaj. Chodzi o produkt: - 10 świeżych jaj TESCO, Świeże jaja, Klasa A, 10 sztuk, Klasa wagowa: L-duże 73g>masa≥63 g, - najlepiej spożyć przed/nr partii: 03.08.2019.W, - kod na skorupkach jaj – 3PL14371361, - Numer zakładu pakowania jaj: PL 16075903.

ZOBACZ ZDJĘCIE PRODUKTU

Tesco wycofało produkt ze sprzedaży

Jak czytamy w komunikacie, Tesco Polska wycofała już z obrotu ze sklepów magazynów centralnych Tesco kwestionowaną partię jaj w ostatni wtorek. W piątek produkt został zaś zutylizowany przez poszczególne sklepy. "O wyniku badania Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nysie nadzorującego zakład pakowania jaj. Trwa dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie" - dodano.

GIS podkreślił, że "nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia". "Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami" - wskazano.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock