TVN24 Biznes | Z kraju

Wielka sieć zamyka sześć sklepów i kończy sprzedaż przez internet. Szykują się zwolnienia grupowe

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Stopa bezrobocia w górę. Mateusz Walczak o nowych danych
Stopa bezrobocia w górę. Mateusz Walczak o nowych danychTVN24
wideo 2/3
TVN24Stopa bezrobocia w górę. Mateusz Walczak o nowych danych

Tesco rozpoczęło formalny proces zwolnień grupowych, który obejmie maksymalnie 899 stanowisk. To efekt zamknięcia sześciu sklepów oraz usługi E-zakupy, które nie są objęte transakcją z Salling Group.

Spółka poinformowała w komunikacie, że przygotowuje się do przejęcia polskiej części swojego biznesu przez Salling Group, do której należy sieć Netto Polska. Transakcja jest obecnie badana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Pracownicy działu sprzedaży internetowej zostali poinformowani o dacie zamknięcia usługi E-zakupy, nie będącej częścią umowy z duńską firmą" - wskazano. Usługa będzie dostępna do końca października. Tesco zamknie także sześć sklepów nieobjętych transakcją sprzedaży do Salling Group:

- Warszawa, ul. Połczyńska,

- Bielsko-Biala, ul. Warszawska,

- Opole, ul. Ozimska,

- Łódź, ul. Widzewska,

- Gdynia, ul. Nowowiczlińska,

- Ostrów Wielkopolski, ul. Kaliska.

Placówki pozostaną otwarte do 31 października br.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Zwolnienia grupowe w Tesco

W związku z powyższymi zmianami rozpoczęto formalny proces zwolnień grupowych. Biuro prasowe Tesco Polska w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes poinformowało, że zwolnienia obejmą maksymalnie 899 stanowisk, 837 podstawowych i 62 kierownicze.

"Jak zwykle oferujemy pracownikom pełne wsparcie, szczegóły regulaminu zwolnień będą znane po zakończeniu formalnych konsultacji ze związkami zawodowymi, które zgodnie z prawem trwają 20 dni" - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Zwolnienia zostaną przeprowadzone w terminie od 21 września do 31 grudnia 2020 roku.

"Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi" - podkreślił, cytowany w komunikacie, dyrektor zarządzający Tesco Polska Martin Behan.

O szykowanych zwolnieniach grupowych w Tesco wcześniej informowali w mediach społecznościowych przedstawiciele NSZZ "Solidarność".

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości