TVN24 Biznes | Z kraju

Pilotaż szczepień w zakładach pracy możliwy w połowie maja. Minister wyjaśnia

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Dworczyk: pilotaż szczepień w zakładach pracy możliwy w połowie maja
Dworczyk: pilotaż szczepień w zakładach pracy możliwy w połowie majaTVN24
wideo 2/5
TVN24Dworczyk: pilotaż szczepień w zakładach pracy możliwy w połowie maja

Trwają prace w zespole roboczym nad dokładnymi zasadami szczepień w zakładach pracy - powiedział we wtorek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Dodał, że "pilotaż szczepień w zakładach pracy będzie możliwy w połowie maja".

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Dworczyk pytany był m.in. o to, jak zostaną zorganizowane szczepienia w zakładach pracy oraz czy decyzje odnośnie ich kolejności będą mogli np. podejmować pracodawcy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Zasady nie będą w żaden sposób dyskryminujące"

Dworczyk odpowiedział, że trwają prace w zespole roboczym nad dokładnymi zasadami szczepienia w zakładach pracy. - W piątek umówiliśmy się po wczorajszym spotkaniu z przedsiębiorcami, że przekażemy materiał do konsultacji. W przyszłym tygodniu chcielibyśmy już dopracowywać ten dokument tak, by wszystkie zasady szczepień w zakładach pracy były znane do końca tego miesiąca - poinformował.

Zaznaczył, że ze względu na dostępność szczepionek pilotaż szczepień w zakładach pracy będzie możliwy w połowie maja.

- Natomiast dopiero pod koniec maja, czy na przełomie maja i czerwca ruszymy szerzej z tymi szczepieniami i oczywiście te zasady, które chcemy wprowadzić, nie będą na pewno w żaden sposób dyskryminujące dla kogokolwiek - zapewnił minister, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. szczepień.

Kto otrzyma nowy preparat?

Dworczyk pytany był również o szczepionkę firmy Johnson & Johnson, która - jak zapowiadano wcześniej - ma być skierowana m.in. do osób z ograniczoną mobilnością.

Na pytanie, czy tę jednodawkową szczepionkę otrzymają też jakieś inne grupy, odparł: "Planujemy dla wszystkich osób z ograniczoną mobilnością przeznaczyć tę szczepionkę. Po drugie, czekamy też na rekomendacje Rady Medycznej w zakresie stosowania jej w pozostałych przypadkach".

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPRM

Pozostałe wiadomości