Strefa ciszy w pociągach? PKP Intercity: rozważamy takie rozwiązanie

Z kraju

tvn24PKP Intercity wprowadzi w pociagach strefę ciszy

Przeszkadzają ci głośne rozmowy współpasażerów w pociągu lub ich częste konwersacje przez telefon? Być może już wkrótce nie będziesz musiał ich słuchać. PKP Intercity rozważa bowiem wprowadzenie w swoich pociągach tzw. stref ciszy.

Jak poinformowało nas biuro prasowe przewoźnika, na początku rozwiązanie miałoby zostać przetestowane w pociągach Express Intercity Premium, czyli Pendolino.

Spółka nie chce jeszcze zdradzać zbyt wielu szczegółów. Rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska podkreśliła w rozmowie z tvn24bis.pl, że wprowadzenie stref ciszy w pociągach jest na razie „w sferze planów". - Trafiają do nas sygnały od pasażerów. Zbieramy je i zastanawiamy się jak uregulować te kwestie. Jest to jeden z projektów, które mamy w koszyku - podkreśliła. Wiadomość o strefach ciszy podało jako pierwsze Radio Zet. Według jego informacji takie rozwiązanie miałoby zostać wprowadzone do końca tego roku. W strefach ciszy zakazane miałyby być rozmowy przez telefon, słuchanie muzyki na głos, czy głośne konwersacje ze współpasażerami. W rozmowie z tvn24bis.pl Szopowska nie chciała potwierdzić tego terminu, ani szczegółów rozwiązania.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24