Pracownicy liczą na pakiety medyczne. Na benefitach zyskują wszyscy?

Z kraju

wikimedia.org/Peter BennetsPracownicy najczęściej otrzymują prywatną opiekę medyczną

Dzięki benefitom w portfelach pracowników zostaje więcej pieniędzy – informuje "Puls Biznesu". Co trzecia badana firma zadeklarowała, że w tym roku zwiększy budżet na takie świadczenia.

Z badania Benefit Systems i HRNews wynika, że średnia roczna kwota na pozapłacowe świadczenia na pracownika wyniosła w ubiegłym roku w Polsce 1304 zł. A co trzecia badana firma zadeklarowała, że w tym roku budżet na takie świadczenia zwiększy.

Jakie zyski?

Co pracownicy otrzymują najczęściej? Z danych serwisu zarobki.pracuj.pl wynika, że jest to prywatna opieka medyczna, zresztą także najbardziej przez pracowników pożądana. - Co piątemu pracownikowi i jego rodzinie pracodawca zapewnia ubezpieczenie na życie. A na trzecim miejscu są karnety sportowo-rekreacyjne, które dostaje 16 proc. przebadanych - wylicza Maciej Bąk, ekspert ds. raportów wynagrodzeń w Grupie Pracuj.

Wybór

Coraz częściej przedsiębiorstwa są skłonne dawać pracownikom możliwość wyboru świadczenia. - Dzięki temu mają pewność, że każdy wybierze najbardziej atrakcyjną dla siebie usługę. Pracownicy natomiast otrzymują od firmy coś, z czego na pewno będą korzystali - mówi Iwona Grochowska z Benefit Systems.

Autor: msz/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikimedia.org/Peter Bennets