Senat i nowa "identyfikacja wizualna". Ma powstać za ponad sto tysięcy złotych

Z kraju


W Senacie trwają prace nad systemem identyfikacji wizualnej, które mają potrwać do końca 2017 roku - poinformowała tvn24bis.pl Kancelaria Senatu. Koszt zaprojektowania systemu, wraz z prawami autorskimi, wyniesie 110 700 złotych brutto.

We wtorek niektóre media poinformowały, że Senat zmieni swoje logo, a za jego zaprojektowanie i wykonanie zapłaci ponad 110 tysięcy złotych.

O sprawę zapytaliśmy Kancelarię Senatu, która poinformowała, że nie prowadzi żadnych prac projektowych nad nowym logo, ani inną nową identyfikacją Senatu.

"Kancelaria Senatu nie podpisała umowy na wykonanie nowego logo dla Senatu. Jest to informacja nieprawdziwa, rozpowszechniana bez zapoznania się z treścią dokumentacji" - podkreśliła.

Również Jakub Kowalski, szef Kancelarii Senatu, odniósł się do tych informacji.

Nowy system

Kancelaria przyznała jednak, że trwają prace nad "systemem identyfikacji wizualnej Senatu", które mają potrwać do końca 2017 roku.

"Senat od kilkunastu lat ma swój znak. Jest nim Orzeł Zygmuntowski. Dodatkowo Senat, jako organ władzy państwowej, zobowiązany jest ustawowo do używania godła państwowego. I na tych dwóch znakach oparty będzie projektowany system identyfikacji wizualnej" - dodała kancelaria.

Koszt zaprojektowania systemu, wraz z prawami autorskimi, wyniesie 110 700 złotych brutto. Tyle otrzyma wykonawca projektu.

Na swojej stronie internetowej Kancelaria Senatu sprecyzowała, że w ramach prac zaprojektowane zostaną m.in. akcydensy (druki o charakterze użytkowym lub okolicznościowym zawierające logotyp instytucji), wydawnictwa regulaminowe i informacyjne oraz materiały edukacyjne.

"Wybrane elementy senackiego systemu identyfikacji wizualnej będą podstawą do stworzenia podobnego, opartego na godle państwowym systemu, dla wszystkich najważniejszych urzędów państwowych" - czytamy w oświadczeniu.

Projektantem systemu jest Marcin Władyka, który w czerwcu bieżącego roku został wyłoniony w konkursie. W jury zasiadali m.in. prof. dr hab. Czesława Frejlich, prof. dr hab. Lech Majewski, dr Barbara Widłak, Aleksander Bąk, oraz dr hab. Dawid Korzekwa.

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl