TVN24 Biznes | Z kraju

Duża sieć znika z Polski, rozpoczęła się restrukturyzacja. Pracę ma stracić ponad 1200 osób

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Niedzielski o obostrzeniach w sklepach
Adam Niedzielski o obostrzeniach w sklepachTVN24
wideo 2/5
TVN24Adam Niedzielski o obostrzeniach w sklepach

Spółka Tesco Polska poinformowała o rozpoczęciu restrukturyzacji struktur administracyjnych i wybranych sklepów. Decyzja ma związek z przejęciem Tesco Polska przez Salling Group, który jest właścicielem sklepów Netto.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie marca br. wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group, który jest właścicielem sklepów Netto. W związku z tym spółka Tesco Polska z siedzibą w Krakowie ogłosiła w poniedziałek restrukturyzację swoich struktur.

"Restrukturyzacja oznacza, że biura główne w Krakowie i w Warszawie zostaną zlikwidowane w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w tym czasie zastąpią je mniejsze biura regionalne" - czytamy w komunikacie.

Jak dodano, restrukturyzacja dotyczy również tych sklepów, które będą zmniejszane lub zamykane, oraz tych, w których zlikwidowane zostały pewne funkcje lub usługi. "Dodatkowo w dwóch centrach dystrybucyjnych Tesco Polska ograniczona i uproszczona zostanie część administracyjna" - wskazali przedstawiciele Tesco Polska.

Z przesłanych nam informacji wynika, że w sumie ponad 1200 osób zostanie objętych procesem zwolnień grupowych. Jak zapewniono, warunki zwolnień grupowych będą przedmiotem konsultacji ze związkami zawodowymi.

Tesco Polska w nowych rękach

Brytyjski koncern Tesco w połowie czerwca ubiegłego roku poinformował o sprzedaży swojego biznesu w naszym kraju firmie Salling Group. Transakcja obejmuje 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedzibę główną i centra dystrybucyjne.

Całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln zł (równowartość 181 mln funtów).

W połowie marca br. UOKiK poinformował o wydaniu zgody na przeprowadzenie transakcji.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Netto Polska, która prowadzi obecnie 386 sklepów w naszym kraju, po sfinalizowaniu procesu przejęcia znajdzie się w czołówce krajowych detalistów.

PAP/Maciej Zieliński

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości