Z kraju

Nowy minister skarbu: problem numer jeden to górnictwo. Ale rozwiązań na razie brak

Z kraju

shutterstock.comPrzede wszystkim musimy sobie poradzić z górnictwem, bo to dziś jest problem numer jeden - powiedział w poniedziałek nowy ministerstwa skarbu

Przede wszystkim musimy sobie poradzić z górnictwem, bo to dziś jest problem numer jeden - powiedział w poniedziałek nowy szef Ministerstwa Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz, składając swoją pierwszą wizytę w siedzibie resortu.

Prezydent Andrzej Duda powołał członków nowego rządu w poniedziałek krótko po południu. Jackiewicz przybył do MSP ok. godz. 15.30. Przy wejściu przywitał go ustępujący minister skarbu, Andrzej Czerwiński (PO).

"Doceniam to bardzo"

Nowy szef resortu powiedział, że wszystkie sprawy związane z nadzorowanym mieniem, mieniem publicznym, państwowym będzie konsultował z poprzednią ekipą, także z ministrem Czerwińskim, gdyż jego zdaniem warto tę wiedzę wykorzystać, "nakładając na nią pewne własne doświadczenia i filtry". - Na pewno wiedzę, którą ma pan minister i poprzednicy, będę próbował wykorzystać do tego, żeby przede wszystkim z górnictwem sobie poradzić, bo to jest problem numer jeden na dzisiaj - mówił Jackiewicz dziennikarzom. Nie przedstawił szczegółów. Zapowiedział, że plany resortu zostaną ogłoszone na konferencji prasowej gabinetu Beaty Szydło. Zwrócił się też do swego poprzednika na stanowisku szefa resortu: "Chcę powiedzieć, że bardzo mi miło, że pan minister (Czerwiński) przekazuje mi ministerstwo osobiście i będę miał możliwość porozmawiać o wszystkich problemach, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć w najbliższych tygodniach, miesiącach, być może latach - zobaczymy". - Bardzo dziękuję za ten gest. Nie zawsze tak było w przeszłości. Wiemy, że różnie przekazywane były ministerstwa. Doceniam to bardzo - dodał.

Czas zmian

Również około godz. 15.30 Mateusz Morawiecki, nowy minister rozwoju przybył do gmachu Ministerstwa Gospodarki. Przy wejściu czekał na niego ustępujący szef MG Janusz Piechociński (PSL). Swój nowy resort odwiedził także minister środowiska Jan Szyszko.

Powitanie Beaty Szydło w KPRM:

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości