Profesor Jan Madey: trzeba inwestować w młodych ludzi

Z kraju

Profesor Madey: udało się zbudować szkołę, gdzie odnosimy światowe sukcesyTVN24 BiS
wideo 2/3

To wyróżnienie jest sygnałem, że poważnie się patrzy w kraju na to, co robią młodzi, zdolni ludzie - mówi w programie "Bilans" w TVN24 BiS profesor Jan Madey, laureat nagrody specjalnej ubiegłorocznej, 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Profesor przypomina, że do piątku 19 stycznia przyjmowane są zgłoszenia do 7. edycji Nagrody PRB.

Prof. Jan Madey, informatyk i pracownik Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał nagrodę specjalną PRB im. Jana Wejcherta w szóstej edycji konkursu. - Było to zaskoczenie i wyróżnienie pokazujące, że działalność, która wydaje się ograniczona do świata naukowego, znajduje zrozumienie i pozytywną ocenę również w świecie biznesu - mówi.

Jak podkreśla, "trzeba inwestować w młodych ludzi i wiedzieć, że to kiedyś z nawiązką się zwróci". - Nie uzyska się efektów ekonomicznych zaraz. Potrzeba lat pracy, to na szczęście duże firmy zauważyły - dodaje profesor Madey.

Kandydatury do Nagrody Polskiej Rady Biznesu można zgłaszać poprzez stronę www.nagrodaprb.pl. Następnie kapituła dokona ich selekcji, a 7 marca poznamy dziewięciu finalistów.

Gala w maju

W 7. edycji wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach: • Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii Sukces - za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek; • Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii Wizja i Innowacje - za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej; • Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii Działalność Społeczna - za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym; • Nagroda specjalna PRB im. Jana Wejcherta - za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego. Uroczysta Gala 7. edycji Nagrody PRB odbędzie się w warszawskim Ufficio Primo 21 maja 2018 roku i będzie transmitowana na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24 BiS.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS

Raporty: