Nagrody Polskiej Rady Biznesu. 7. edycja

  8 grudnia 2017

  Po raz siódmy rozdano Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Laureaci odebrali "biznesowe Oscary" podczas uroczystej gali, która odbyła się w warszawskim Ufficio Primo. Nagrodę w kategorii "Sukces" otrzymał Zenon Ziaja, założyciel i prezes Zakładu Produkcji Leków Ziaja Ltd. Nagroda w kategorii "Wizja i innowacje" trafiła do Przemysława Gacka, założyciela i prezesa Grupy Pracuj. Laureatem w kategorii "Działalność społeczna" został Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska. Kapituła konkursu Nagrodą Specjalną PRB imienia Jana Wejcherta uhonorowała księdza Adama Bonieckiego, redaktora seniora "Tygodnika Powszechnego". Zobacz całą galę.

  Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska, czyli organizacji wspierającej pozytywne zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości, został laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Andrzeja Czerneckiego w kategorii "Działalność społeczna". - Zwracamy uwagę na sposób traktowania uczestników rozpraw. Chodzi nam o to, aby każdy wyszedł z sądu z poczuciem, że miał sprawiedliwy proces i sędzia potraktował go sprawiedliwie, z szacunkiem. Pilnujemy, aby tak było. Zajmujemy się tym, aby pokazać sędziom, jak ich praca jest widziana oczami osób, które nie mają wykształcenia prawniczego - mówił w TVN24 Bartosz Pilitowski.

  Liderzy biznesu ścigają się o Nagrodę Polskiej Rady Biznesu. Znani są już finaliści 7. edycji konkursu. Jednak, co zaskakuje, brak jest finalistów w kategorii "Wizja i innowacje". Jak tłumaczy Marian Owerko, członek kapituły nagrody, w tym roku nie było dla tej kategorii wystarczająco wybitnych kandydatów. Pozostałe kategorie to "Sukces" oraz "Działalność społeczna". - We wszystkich kategoriach było ponad 220 zgłoszeń - mówi Owerko. W wyścigu pozostało siedem osób. Uroczysta Gala finałowa i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 21 maja 2018 roku.

  To wyróżnienie jest sygnałem, że poważnie się patrzy w kraju na to, co robią młodzi, zdolni ludzie - mówi w programie "Bilans" w TVN24 BiS profesor Jan Madey, laureat nagrody specjalnej ubiegłorocznej, 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Profesor przypomina, że do piątku 19 stycznia przyjmowane są zgłoszenia do 7. edycji Nagrody PRB.

  Nagroda Polskiej Rady Biznesu, nazywana też "biznesowym Oscarem", jest prestiżowym wyróżnieniem wręczanym najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej. W 2017 roku trafiła w ręce Pawła Marchewki, współzałożyciela i prezesa firmy Techland, producenta gier komputerowych. - Polska jest na rynku gier komputerowych bardzo ważnym graczem. Nasze gry są rozpoznawane. Ta nagroda pozwala uświadomić, na ile rynek gier jest ważny dla Polski, dla kariery, dla dzieci. To bardzo ważna sprawa - mówił w programie "Bilans" TVN24 BiS. Zgłoszenia do 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu są przyjmowane do 19 stycznia.

  Gościem programu "Bilans" był profesor Krystian Jażdżewski, ubiegłoroczny laureat Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Wraz z zespołem lekarzy i naukowców opracował metodę, dzięki której można przebadać wszystkie geny odpowiedzialne za powstawanie raka, taniej niż gdziekolwiek na świecie. Profesor zachęca do nominowania do Nagrody PRB "najlepszych ludzi, których warto naśladować".