Podróże podczas pandemii. "Najgorzej jest z planowaniem"

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Podróżnik o planowaniu wyjazdów podczas pandemii
Podróżnik o planowaniu wyjazdów podczas pandemiiTVN24
wideo 2/5
TVN24Podróżnik o planowaniu wyjazdów podczas pandemii

Najgorzej jest z tym planowaniem, sytuacja jest bardzo płynna i trudno jest z wyprzedzeniem planować w szczególności dalsze podróże - powiedział na antenie TVN24 podróżnik Paweł Fiedler. Podkreślał, że podróżowanie samochodem jest w dobie pandemii dużo wygodniejsze, a szczepienia znacznie ułatwiają organizację wakacji.

- Oczywiście najłatwiej podróżuje się po Polsce, to bardzo ciekawy kraj. Wiele miejsc jest nieodkrytych przez wielu z nas i warto skupić się na Polsce. Polecam i jestem fanem podróż samochodowych, które dają dużą wolność i są bezpieczne - mówił.

Dodał, że niedawno wrócił z krótszej podróży samochodem po Niemczech, Francji i Szwajcarii.

"Bardzo pomagają szczepionki"

- Tutaj bardzo pomagają szczepionki - jestem zaszczepiony, już ponad dwa tygodnie temu otrzymałem drugą dawką, co bardzo ułatwiło mi wjazd do krajów i również rezerwacje hoteli. Na przykład w Niemczech hotel wymagał ode mnie albo testu na COVID-19 lub potwierdzenia, że jestem zaszczepiony od dwóch tygodni - opisywał.

Pytany o to, jak wyglądało przekraczanie granic, powiedział, że "uratował go samochód".

- Lecąc do Szwajcarii wymogi są znacznie większe niż wymaga się przy przekraczaniu granicy lądowej. Tak samo jest z Niemcami, do Niemiec można łatwo wjechać, przejechać przez Niemcy, do Francji również można wjechać bez problemu samochodem. Także tak było w Szwajcarii, właściwie nikt o nic na granicy mnie nie pytał, zatrzymał mnie tylko celnik i poprosił o zakup winiety - mówił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Podkreślił, że "myśląc o podróży do krajów, nawet europejskich, należy zapoznać się nie tyle z sytuacją epidemiczną i wymogami związanymi z COVID-19, ale również wymogami drogowymi". - Trzeba sprawdzić, czy kupić winietę, jakie są opłaty drogowe, jakie są przepisy dla cudzoziemców wjeżdżających samochodem - mówił.

Podróżnik podkreślił, też że przed podróżą warto na bieżąco sprawdzać panujące w danym kraju obostrzenia.

- Sytuacja jest bardzo płynna, warto przed podróżą odwiedzać chociażby portal gov.pl, gdzie są informacje dla podróżnych. Również bardzo ciekawa jest strona Reopen Europe, gdzie możemy znaleźć informacje o obostrzeniach - powiedział.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości