Znikają salony UPC Polska. "Optymalizujemy połączoną sieć"

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Jak wyglądałby świat bez internetu? Po co się uczyć? Dzieci odpowiadają
Jak wyglądałby świat bez internetu? Po co się uczyć? Dzieci odpowiadająTVN24
wideo 2/3
TVN24Jak wyglądałby świat bez internetu? Po co się uczyć? Dzieci odpowiadają

Play zamyka część salonów UPC Polska. "Na bieżąco analizujemy i optymalizujemy połączoną sieć salonów sprzedaży" - poinformowała TVN24 Biznes Ewa Sankowska-Sieniek z biura prasowego Play. Jak wyjaśniła, klienci otrzymują między innymi SMS-y w tej sprawie, żeby "mieli jasność, gdzie znajduje się najbliższy salon".

Spółka P4, operator sieci Play we wrześniu 2021 roku podpisała umowę w sprawie przejęcia UPC Polska. Do finalizacji transakcji doszło w kwietniu ubiegłego roku. Od tego momentu UPC Polska należy do Grupy P4. UPC Polska wcześniej był częścią Liberty Global, czyli międzynarodowego operatora usług telewizji i szerokopasmowego internetu, działającego w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Południowej i Karaibów.

Na stronie UPC możemy przeczytać, że "teraz także w salonach Play załatwisz sprawy związane z umową UPC".

Po tym jak doszło do finalizacji transakcji trwa "optymalizacja połączonej sieci salonów sprzedaży". Branżowy portal wirtualnemedia.pl napisał, że abonenci z różnych miast w kraju otrzymują SMS-y, że salon UPC kończy działalność. W zamian, ich obowiązki mają świadczyć salony Play.

Zamykane salony UPC Polska

"Na bieżąco analizujemy i optymalizujemy połączoną sieć salonów sprzedaży, aby zapewnić klientom stały dostęp do naszych usług i najwyższy poziom obsługi w możliwie najdogodniejszych lokalizacjach" - poinformowała TVN24 Biznes Ewa Sankowska-Sieniek z biura prasowego Play. Jak przekazała, klienci o zmianach są informowani różnymi kanałami, m.in. SMS, strona www, plakaty na witrynach sklepów, "żeby klienci mieli jasność, gdzie znajduje się najbliższy salon".

Dodatkowo - jak przekazało biuro prasowe - czynione są inwestycje w rozwój salonów przekształcając ich część w salony obsługi i sprzedaży, w których każdy klient "ma się poczuć dobrze niezależnie od wieku i znajomości technologii". "Dostosowujemy wnętrze, pomagamy dobrać ofertę i urządzenia, prostym językiem wyjaśniamy kwestie technologiczne, a obsługą klientów zajmują się połączone zespoły konsultantów Play i UPC. Takie salony są już w Warszawie, Katowicach, Sosnowcu i Jastrzębiu-Zdroju. Wkrótce otworzymy kolejne placówki" - zapowiedziała Ewa Sankowska-Sieniek.

Zapytaliśmy również o to, ile salonów UPC Polska zamknięto do tej pory oraz co się stanie z pracownikami zamykanych salonów, jednak nie uzyskaliśmy odpowiedzi na te pytania. 

Z usług UPC korzysta ponad 1,6 mln klientów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Tupungato / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości