PKP pozbywa się Energetyki? "Zainteresowanie procesem jest duże"

Z kraju

PKP EnergetykaJak informuje spółka w komunikacie, jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się proces due diligence spółki

PKP otrzymała wstępne oferty zakupu PKP Energetyka - poinformowała spółka w komunikacie w czwartek. - Zainteresowanie procesem jest duże - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor ds. Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji w Grupie PKP Sławomir Baniak.

- Wśród inwestorów, którzy złożyli wstępne oferty znajdują się zarówno podmioty polskie, jak i zagraniczne, inwestorzy strategiczni i finansowi. Obecnie trwa analiza złożonych ofert – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor ds. Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji w Grupie PKP Sławomir Baniak.

Finalizacja w drugiej połowie roku

Jak informuje spółka w komunikacie, jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się proces due diligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania. - Oczekujemy, że finalizacja transakcji nastąpi w II połowie roku – dodał Baniak.

Spółka PKP planuje sprzedaż 84 mln 488 tys. 532 akcji swojej spółki zależnej, uprawniających do 100 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Wcześniej zainteresowanie kupnem PKP Energetyka wyrażały m.in. Tauron, Energa, Enea oraz PGE.

Spółka PKP Energetyka powstała w 2001 roku. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju i dostarcza energię elektryczną m.in. dla PKP Intercity, PKP Cargo. Zajmuje się także sprzedażą paliwa dla przewoźników kolejowych.

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PKP Energetyka