TVN24 Biznes | Z kraju

Zmiany w zarządzie PKO BP. Wiceprezes złożył rezygnację

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Turek o niższych ratach kredytówTVN24 BIS
wideo 2/6
TVN24 BISTurek o niższych ratach kredytów

Wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego Adam Marciniak złożył rezygnację z pełnionej funkcji - poinformował bank w komunikacie. Decyzja wejdzie w życie 13 sierpnia. Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia.

Adam Marciniak jako wiceprezes zarządu PKO BP nadzorował Obszar Technologii. Rada nadzorcza PKO BP powołała go na to stanowisko z dniem 1 października 2017 roku.

Adam Marciniak odchodzi z zarządu PKO BP

Jak czytamy na stronie banku, Adam Marciniak z Grupą PKO Banku Polskiego jest związany od 2011 roku. W latach 2011-2017 był dyrektorem Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji PKO Banku Polskiego, od 2011 do 2014 wiceprezesem Inteligo Financial Services, a do 2017 roku członkiem rady nadzorczej PKO Banku Hipotecznego.

PKO BP

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie Marciniak jest przewodniczącym rad nadzorczych PKO BP Finat oraz Operator Chmury Krajowej.

Ponadto Adam Marciniak zdobywał doświadczenie w branży finansowej również jako dyrektor operacyjny Biura Rozwoju i Zarządzania Kanałami Elektronicznymi w Banku Pekao oraz dyrektor Departamentu Informatyki w Centralnym Domu Maklerskim Pekao. Na przełomie 2015 i 2016 roku współtworzył Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa.

"W 2020 roku otrzymał nagrodę Złotego Herolda – Rada Programowa XXVI Forum Teleinformatyki doceniła jego wieloletnią aktywność i zaangażowanie w obszarze wdrażania i rozwoju technologii teleinformatycznych wspierających budowę e-państwa" – czytamy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zarząd PKO BP

To nie pierwsze zmiany w zarządzie PKO BP w ostatnich tygodniach. 11 maja rezygnację z funkcji prezesa banku złożył Zbigniew Jagiełło. Jego następcą został Jan Emeryk Rościszewski. Zarząd PKO Banku Polskiego S.A. poinformował 8 czerwca, że rada nadzorcza banku powołała Jana Emeryka Rościszewskiego "na stanowisko Prezesa Zarządu Banku na bieżącą wspólną kadencję Zarządu Banku, która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r., pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody".

Kilka dni później na stanowisko wiceprezesa PKO BP powołano Bartosza Drabikowskiego, z kolei z zarządu odwołano Rafała Kozłowskiego. 

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: PKO BP

Pozostałe wiadomości