TVN24 Biznes | Z kraju

Piotr Nowak ma zostać ministrem rozwoju. Kim jest?

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP
Mateusz Morawiecki o zmianach w rządzie i nowych ministrach
Mateusz Morawiecki o zmianach w rządzie i nowych ministrachTVN24
wideo 2/3
TVN24Mateusz Morawiecki o zmianach w rządzie i nowych ministrach

Piotr Nowak ma zostać nowym ministrem rozwoju i technologii. Premier Mateusz Morawiecki poinformował na wtorkowej konferencji prasowej, że zaproponował kandydaturę byłego wiceministra finansów na to stanowisko.

Obecnie obowiązki ministra rozwoju i technologii pełni premier Mateusz Morawiecki. W sierpniu z funkcji wicepremiera i szefa ówczesnego resortu rozwoju, pracy i technologii został odwołany Jarosław Gowin.

Piotr Nowak ostatnio był doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.

Piotr Nowaktwitter.com/MF_GOV_PL

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego we wtorek o godz. 17.00 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie rządu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kim jest Piotr Nowak?

Przyszły minister rozwoju i technologii od 2004 roku jest związany z rynkiem finansowym. Najpierw jako dealer walutowy w PKO BP, następnie w latach 2005-2006 jako trader w Calyon Corporate & Investment Bank, gdzie odpowiadał za obligacje i instrumenty pochodne na stopę procentową z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Od 2006 roku do 2010 roku jako wiceprezydent w londyńskim funduszu hedgingowym, należącym do grupy Swiss Re, zajmował się strategią Global Macro, która obejmowała instrumenty dłużne, indeksy giełdowe, instrumenty pochodne oraz waluty ze wszystkich rynków wschodzących.

W latach 2010-2011 pracował jako prop trader w Espirito Santo Investment Bank Polska, a od 2011 roku do 2014 roku w PKO TFI, jako zastępca dyrektora departamentu zarządzania portfelami papierów dłużnych. Z początkiem 2015 roku rozpoczął pracę jako ekspert ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP, następnie od października do grudnia 2015 roku pracował w Money Makers TFI S.A.

W grudniu 2015 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Z dniem 23 grudnia 2020 roku złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Od stycznia 2021 roku był doradcą Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.

Piotr Nowak ukończył Wydział Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Jest absolwentem studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów Executive MBA, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Posiada tytuł CQF - Certificate in Quantitative Finance. Nowak jest też absolwentem podyplomowego programu "International Security" w Stanford University w USA.

Autor:mb/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/MF_GOV_PL

Pozostałe wiadomości