TVN24 Biznes | Z kraju

"Ośmiornica PiS-owska coraz bardziej oplata Polskę". Opozycja o milionerach "dobrej zmiany"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
"Ośmiornica PiS-owska coraz bardziej oplata Polskę"
"Ośmiornica PiS-owska coraz bardziej oplata Polskę"TVN24
wideo 2/8
TVN24"Ośmiornica PiS-owska coraz bardziej oplata Polskę"

Partia rządząca w nagrodę za to, że ktoś jest wierny, nagradza go określonymi spółkami, w których zarabia miliony - powiedział w rozmowie z TVN24 poseł Wiesław Szczepański z Lewicy. Z kolei poseł Jakub Rutnicki z Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że "ośmiornica PiS-owska coraz bardziej oplata Polskę".

- Wracam do średniowiecza. Dlaczego? Dlatego, że wtedy pan nagradzał swoich wasali, lenników określonymi dobrami i dziś mamy taką samą sytuację w PiS-ie. Partia rządząca w nagrodę za to, że ktoś jest wierny, nagradza go określonymi włościami, czyli określonymi spółkami, w których zarabia niestety miliony. Miliony, które nie przekładają się na kompetencje - powiedział w rozmowie z TVN24 Szczepański.

Dodał, że "to, co dzisiaj widzimy w Polsce", w związku z katastrofą ekologiczną w Odrze, pokazuje, "w jaki sposób ludzie na określonych stanowiskach, w zamian za to, że są wierni partii, są wierni prezesowi, są wierni Prawu i Sprawiedliwości, trafiają na stanowiska tylko po to, żeby zarabiać dla siebie i swojej rodziny".

- To jest system paramafijny, skoro osoby związane z PiS-em dostają tak gigantyczne pieniądze, a później te pieniądze wpłącane są na kampanię wyborczą. Widać, że to jest system powiązany. Tak to się dzieje. Ta ośmiornica PiS-owska coraz bardziej oplata Polskę - podkreślił Jakub Rutnicki.

Milionerzy "dobrej zmiany"

Wirtualna Polska napisała, że po siedmiu latach rządów Zjednoczonej Prawicy wokół obozu władzy powstała grupa milionerów, którzy dorobili się na posadach w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

"Tylko we władzach badanych przez nas 19 koncernów znaleźliśmy aż 122 ludzi powiązanych z obozem rządzącym – partyjnych działaczy, kolegów i współpracowników najważniejszych polityków obozu rządzącego: Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina, Joachima Brudzińskiego czy Zbigniewa Ziobry oraz osoby od lat trzymające się blisko PiS" - czytamy w portalu.

Z wyliczeń WP wynika, że ludzie Zjednoczonej Prawicy w latach 2016-2021 zarobili w powyższych spółkach prawie 267 mln zł.

Czytaj więcej: Milionerzy "dobrej zmiany" >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
(Nie)bezpieczna fuzja
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości