TVN24 Biznes | Z kraju

Duży bank ostrzega przed oszustami. "Możesz stracić pieniądze"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"
Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"KWP Poznań
wideo 2/6
KWP Poznań Policja o próbach oszustw "na punkt szczepień"

mBank ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników banku. Przestępcy kontaktują się z potencjalnymi ofiarami telefonicznie lub mailowo w sprawie rzekomego zablokowanego rachunku lub weryfikacji przelewu. Bank zaznacza, że mogą oni uzyskać dostęp do konta i wykraść z niego wszystkie pieniądze.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE TVN24 GO

"Zachowaj czujność. Oszuści pod pretekstem weryfikacji przelewu, zablokowanego rachunku lub pomocy w inwestycji w kryptowaluty będą próbować nakłonić Cię do podania danych osobowych, danych karty płatniczej, danych niezbędnych do korzystania z bankowości internetowej" - czytamy w komunikacie mBanku.

"Mogą też zachęcać do instalacji dodatkowego oprogramowania, które może kontrolować Twój komputer lub smartfon" - dodano.

"Oszuści otrzymają dostęp do twojego rachunku"

Bank apeluje, aby w takiej sytuacji nie podawać swoich danych osobowych i nie instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. "Żaden pracownik banku lub doradca, nie będzie nakłaniał Cię do inwestycji w kryptowaluty, a tym bardziej nie będzie od ciebie żądać takich danych" - zaznacza bank.

"Jeśli to zrobisz oszuści otrzymają nieuprawniony dostęp do Twojego rachunku bankowego, a Ty możesz stracić pieniądze" - przestrzega bank.

W komunikacie podkreślono także, że "pracownik banku nigdy nie będzie się pytał o login i hasło do logowania do serwisu bankowości internetowej". "Nie podawaj nikomu danych karty płatniczej, jej daty ważności ani kodu CVV2. Nie podawaj nikomu przez telefon swoich danych osobowych" - zaapelowano.

Kolejne działania oszustów

To kolejne ostrzeżenie przed działaniem oszustów, jakie pojawia się w ostatnim czasie.

Niedawno informowaliśmy, że ING Bank Śląski ostrzegał swoich klientów przed oszustami, którzy podszywali się za pracowników banku i nakłaniali do zainstalowania dodatkowego oprogramowania na urządzeniu. Gdy przejmowali nad nim kontrolę, mogli wyczyścić konto ze wszystkich pieniędzy - ostrzegał wówczas bank.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości