Weekendowe utrudnienia dla klientów banków

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Glapiński: stopy procentowe są na optymalnym poziomie (wypowiedź z 8 grudnia 2022)
Glapiński: stopy procentowe są na optymalnym poziomie (wypowiedź z 8 grudnia 2022)TVN24
wideo 2/7
TVN24Glapiński: stopy procentowe są na optymalnym poziomie

mBank, BNP Paribas, Alior Bank, Nest Bank - te banki zaplanowały w najbliższych dniach prace serwisowe. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia związane z bankowością internetową i mobilną.

mBank

Prace serwisowe na najbliższy weekend zaplanował mBank. "10 grudnia (sobota) od godziny 7.00 do godziny 14.00 nie skorzystasz z eMaklera i maklerskich aplikacji mobilnych" - poinformował bank w komunikacie.

BNP Paribas

Na utrudnienia muszą przygotować się także klienci BNP Paribas. "Informujemy, że od 9.12.2022 r. (piątek) od godz. 22.00 do 10.12.2022 (sobota) do godz. 04.00 systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe" - czytamy w komunikacie banku.

Alior Bank

W weekend nie będą działać również niektóre usługi Alior Banku. Od piątku 9 grudnia 2022 od godz. 23.00 do soboty 10 grudnia do godz. 06.00 Alior Online oraz Alior Mobile będą niedostępne. "Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów" - poinformował bank.

Nest Bank

Techniczne prace przeprowadzi także Nest Bank. Bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działać w ograniczonym zakresie w niedzielę 11 grudnia od godz. 0.30 do 2.30.

"W tym czasie nasza bankowość będzie działać w trybie przyjmowania zleceń. Oznacza to, że będziecie mogli zalogować się do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej, natomiast aktualny stan konta czy wykonanie przelewu dostępne będą po zakończeniu prac" - powiadomił bank.

Klienci nie będą mogli także: skorzystać z BLIKA i Visa Mobile, zapłacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zlecić, ani otrzymać przelewu natychmiastowego, doładować telefonu, zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej, używać saszetek (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki) czy zarządzać celami oszczędnościowymi.

Nie będzie można również otworzyć nowego konta czy złożyć wniosku m. in. o wydanie karty, czy świadczenia 300 plus i 500 plus. "W tym czasie będziecie mogli płacić kartą płatniczą, także za pomocą Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (Fitbit Pay, Garmin Pay) w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów używając karty płatniczej" - czytamy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości